Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşımız ERASMUS+ Məlumat günü tədbirində iştirak etdi
Dekabrın 15-də Azərbaycan Texniki Universitetində Milli ERASMUS+Azərbaycan ofisinin təşkilatçılığı ilə ali təhsil müəssisələrinin, dövlət qurumlarının, vətəndaş cəmiyyətlərinin və digər ERASMUS+ iştirakçılarının nümayəndələrinin iştirakı ilə ERASMUS+ Məlumat günü keçirildi.
Tədbirin əsas məqsədi yeni ERASMUS+ 2022 çağırışında CBHE (Capacity Building in Higher Education - Ali Təhsildə Potensialın Gücləndirilməsi) və bir sıra programlar üzrə məlumatların akkreditasiya olunmuş ali təhsil müəssisələrinə çatdırılması idi.
Tədbiri Azərbaycan Texniki Universitetinin Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru professor Sübhan Namazov açaraq Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin nümayəndələrini və tədbir iştirakçılarını salamladı, AzTU-da görməyindən məmnunluğunu bildirdi və sonra Azərbaycan Texniki Universitetinin Avropa layihələrindəki təcrübəsini bölüşdü.
Daha sonra Milli ERASMUS+ Azərbaycan ofisinin rəhbəri Pərviz Bağırov Azərbaycanda ERASMUS+ proqramının rolundan və 2022-ci il çağırışlarındakı yeniliklərdən, Təhsil Nazirliyinin Elm, ali və orta ixtisas təhsili şöbəsinin baş məsləhətçisi Vüsalə Qurbanova isə ali təhsil sahəsində milli prioritetlər və Təhsil Nazirliyinin ERASMUS+ proqramlarına dəstəyi barədə ətraflı məlumat verdilər.
Tədbirin ikinci hissəsində Pərviz Bağırov 2021‒2027 ERASMUS+ proqramları və mövcud çağrışları iştirakçıların diqqətinə çatdırdı. Sonda tədbir sual-cavab sessiyası ilə davam etdi.
Görüşdə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva iştirak edirdi.

Главная страница | Новости | Cотрудник СГУ принял участие в мероприятии Erasmus + Information Day
15 декабря в Азербайджанском техническом университете состоялось мероприятие Erasmus + Information Day с участием представителей высших учебных заведений, государственных органов, общественных организаций и других участников проекта Erasmus +, организованный Национальным офисом Erasmus + в Азербайджане.
Основная цель мероприятия заключалась в предоставлении аккредитованным высшим учебным заведениям информации о новых приоритетах программы Erasmus + 2022 CBHE (Capacity Building in Higher Education – Повышение потенциала в области высшего образования).
Мероприятие открыл проректор по международным связям Азербайджанского технического университета проф. Субхан Намазов. Он приветствовал представителей Министерства образования Азербайджанской Республики и других участников мероприятия. После этого он поделился опытом участия Азербайджанского технического университета в различных европейских проектах.
Затем глава национального офиса Erasmus + в Азербайджане Парвиз Багиров рассказал о роли программы Erasmus + в Азербайджане и инновациях программы 2022 года, а главный советник отдела науки, высшего и среднего образования министерства образования Вюсаля Гурбанова рассказала о национальных приоритетах в сфере высшего образования и о поддержке со стороны министерства образования программ Erasmus +.
Во второй части мероприятия Парвиз Багиров проинформировал участников о программах Erasmus + на 2021-2027 годы и существующих проблемах.
На встрече СГУ представляла руководитель отдела международного сотрудничества и иностранных студентов Сумгаитского государственного университета Садагат Фатуллаева.