Əsas səhifə | Xəbərlər | Fakültələrdə ümummilli lider Heydər Əliyevin Anım Günü qeyd edildi
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə bütün fakültələrdə ümummilli lideri Heydər Əliyevin Anım Günü qeyd edildi.
Əvvəlcə ümummilli liderin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi.
Çıxışçılar Ulu öndərimizin şərəfli ömür yolundan, Vətənimiz qarşısında tarixi xidmətlərindən danışdılar. Qeyd etdilər ki, Azərbaycan tarixinə düşmüş dahi şəxsiyyət Heydər Əliyev keçmiş sovetlər və müstəqilliyimiz dövründə Azərbaycana rəhbərlik edərkən ordu quruculuğu məsələsinə də xüsusi diqqət yetirib. Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərlik etdiyi illərdə onun uzaqgörən daxili və xarici siyasəti nəticəsində ölkəmizin nüfuzu artdı, hərtərəfli inkişafa nail olundu, müstəqilliyimizin əbədi və dönməz olması təmin edildi. Bu gün digər sahələrdə olduğu kimi, ordu quruculuğu sahəsində də ümummilli liderimizin torpaqlarımızın işğaldan azad olunması istiqamətində əsasını qoyduğu işin Onun layiqli davamçısı olan möhtərəm Prezidentimiz, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla başa çatdırılması zəngin dövlətçilik ənənələrinə malik Azərbaycanın ən böyük qələbəsidir. Xalq-iqtidar birliyi şanlı qələbəmizi, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin ölkəmizin ərazi bütövlüyü əsasında həllini təmin etmiş oldu.
Sonra tələbələrin ifalarında ümummilli lider Heydər Əliyevə həsr olunmuş şeirlər səsləndirildi. Ulu Öndərin zəngin həyatını əks etdirən videoçarx nümayiş olundu.
Qeyd edək ki, ümummilli lider Heydər Əliyevin Anım Günü ilə bağlı keçirilən tədbirlərdə fakültə dekanları, müəllim və tələbə heyəti iştirak etdilər.

Главная страница | Новости | На факультетах провели День памяти общенационального лидера Гейдара Алиева
Yerləşdirilmə tarixi : 10 Декабрь 2021 14:57
На факультетах провели День памяти общенационального лидера Гейдара Алиева
Студенческая молодежная организация Сумгаитского государственного университета проводит на всех факультетах День памяти общенационального лидера Гейдара Алиева.
Минутой молчания была почтена память общенационального лидера.
Все выступающие говорили о славном жизненном пути Гейдара Алиева, его исторических заслугах перед Родиной. Было отмечено, что гениальная личность, вошедшая в историю Азербайджана, Гейдар Алиев уделял особое внимание строительству армии и в советское время, и в период независимости. За годы руководства страной в результате его мудрой дальновидной политики возрос международный авторитет Азербайджана, было достигнуто всестороннее развитие, обеспечена необратимость суверенитета страны. Сегодня, как и в других областях, традиции строительства армии, заложенные общенациональным лидером, продолжает Президент Ильхам Алиев. Единство народа и власти обеспечило победу стране на основе восстановления территориальной целостности Азербайджана.
Затем в исполнении студентов прозвучали стихи, посвященные общенациональному лидеру. Далее был продемонстрирован видеоролик, отражающий богатую и насыщенную жизнь и деятельность Гейдара Алиева.
Следует отметить, что в мероприятии, посвященном Дню памяти общенационального лидера, приняли участие деканы факультетов, преподавательский и студенческий состав университета.