Əsas səhifə | Xəbərlər | Fakültələrdə ümummilli lider Heydər Əliyevin Anım Günü qeyd edildi
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə bütün fakültələrdə ümummilli lideri Heydər Əliyevin Anım Günü qeyd edildi.
Əvvəlcə ümummilli liderin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edildi.
Çıxışçılar Ulu öndərimizin şərəfli ömür yolundan, Vətənimiz qarşısında tarixi xidmətlərindən danışdılar. Qeyd etdilər ki, Azərbaycan tarixinə düşmüş dahi şəxsiyyət Heydər Əliyev keçmiş sovetlər və müstəqilliyimiz dövründə Azərbaycana rəhbərlik edərkən ordu quruculuğu məsələsinə də xüsusi diqqət yetirib. Heydər Əliyevin Azərbaycana rəhbərlik etdiyi illərdə onun uzaqgörən daxili və xarici siyasəti nəticəsində ölkəmizin nüfuzu artdı, hərtərəfli inkişafa nail olundu, müstəqilliyimizin əbədi və dönməz olması təmin edildi. Bu gün digər sahələrdə olduğu kimi, ordu quruculuğu sahəsində də ümummilli liderimizin torpaqlarımızın işğaldan azad olunması istiqamətində əsasını qoyduğu işin Onun layiqli davamçısı olan möhtərəm Prezidentimiz, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla başa çatdırılması zəngin dövlətçilik ənənələrinə malik Azərbaycanın ən böyük qələbəsidir. Xalq-iqtidar birliyi şanlı qələbəmizi, Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin ölkəmizin ərazi bütövlüyü əsasında həllini təmin etmiş oldu.
Sonra tələbələrin ifalarında ümummilli lider Heydər Əliyevə həsr olunmuş şeirlər səsləndirildi. Ulu Öndərin zəngin həyatını əks etdirən videoçarx nümayiş olundu.
Qeyd edək ki, ümummilli lider Heydər Əliyevin Anım Günü ilə bağlı keçirilən tədbirlərdə fakültə dekanları, müəllim və tələbə heyəti iştirak etdilər.

THE FACULTIES MARK THE DAY OF REMEMBRANCE OF NATIONAL LEADER HEYDAR ALIYEV
The Memorial Day of national leader Heydar Aliyev was marked in all faculties with the organization of the Student Youth Organization of Sumgayit State University.
First, the memory of the national leader was commemorated with a minute of silence.
Speakers spoke about the glorious life of our great leader, his historical services to our country. They noted that the great figure in the history of Azerbaijan Heydar Aliyev, while leading Azerbaijan during the former Soviet Union and our independence, also paid special attention to the issue of army building. During the years of Heydar Aliyev's leadership in Azerbaijan, as a result of his far-sighted domestic and foreign policy, the prestige of our country increased, comprehensive development was achieved, and our independence was ensured to be eternal and irreversible. Today, as in other areas, the successful completion of the work of our National Leader in the field of army building by our President, Commander-in-Chief Ilham Aliyev, a worthy successor of the liberation of our lands, is the greatest victory of Azerbaijan with rich statehood traditions. The unity of the people and the government has ensured our glorious victory and the settlement of the Nagorno-Karabakh conflict on the basis of the territorial integrity of our country.
Then, poems dedicated to national leader Heydar Aliyev were performed by students. A video reflecting the rich life of the Great Leader was shown.
It should be noted that deans of faculties, teachers and students took part in the events dedicated to the Day of Remembrance of national leader Heydar Aliyev.