Nizami Gəncəvinin 880 illiyinə həsr olunmuş fakültələrarası voleybol spartakiadasının qalibləri müəyyən olundu
Ölkəmizdə Azərbaycan şairi və mütəfəkkiri Nizami Gəncəvinin anadan olmasının 880 illiyinə həsr olunmuş silsilə tədbirlər keçirilir. Sumqayıt Dövlət Universitetində də Nizami Gəncəvinin zəngin irsinin öyrənilməsi istiqamətində tədbirlər keçirilir. Təşkil olunan tədbirlərin davamı olaraq noyabrın 22-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi və İdman klubunun təşkilatçılığı ilə Nizami Gəncəvinin 880 illiyinə həsr olunmuş fakültələrarası voleybol spartakiadasına start verilmişdir. Yarışda Sumqayıt Dövlət Universiteti və SDU-nun nəzdindəki Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin tələbələrindən ibarət 8 komanda iştirak etmişdir.
Hədəfə çatmaq uğrunda gedən gərgin yarış noyabrın 26-da başa çatdı. Ümumi nəticəyə görə I yerə İqtisadiyyat və idarəetmə, II yerə Filologiya, III yerə Kimya və biologiya fakültələrinin komandaları layiq görüldülər.

Home | News | WINNERS OF INTER-FACULTY VOLLEYBALL SPARTAKIAD DEDICATED TO 880TH ANNIVERSARY OF NIZAMI GANJAVI DETERMINED
WINNERS OF INTER-FACULTY VOLLEYBALL SPARTAKIAD DEDICATED TO 880TH ANNIVERSARY OF NIZAMI GANJAVI DETERMINED
A series of events dedicated to the 880th anniversary of Azerbaijani poet and thinker Nizami Ganjavi are being held in our country. Sumgayit State University also holds events to study the rich heritage of Nizami Ganjavi. As a continuation of the events, an inter-faculty volleyball spartakiad dedicated to the 880th anniversary of Nizami Ganjavi was launched on November 22 at Sumgayit State University with the organization of the Student Trade Union Committee and Sports Club. 8 teams consisting of students of Sumgayit State University and Sumgayit State Technical College under SSU took part in the competition.
The intense race to reach the goal ended on November 26.
According to the general results, the teams of the faculties of Economics and Management, Philology, Chemistry and Biology were awarded the first, second and third places, respectively.