Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaşı “Azərbaycanda Miqrasiya üzrə Regional Təlim Mərkəzinin yaradılmasına dəstək” beynəlxalq layihəsi çərçivəsində keçirilən seminarda iştirak etdi
Yerləşdirilmə tarixi : 25 Noyabr 2021 23:27
SDU-nun əməkdaşı “Azərbaycanda Miqrasiya üzrə Regional Təlim Mərkəzinin yaradılmasına dəstək” beynəlxalq layihəsi çərçivəsində keçirilən seminarda iştirak etdi
25‒26 noyabr tarixlərində “Həyat Recensi” otelində Dövlət Miqrasiya Xidməti və Beynəlxalq Miqrasiya Təşkilatının Azərbaycandakı nümayəndəliyi tərəfindən birgə həyata keçirilən layihə çərçivəsində regional seminar baş tutub.
Tədbiri Dövlət Miqrasiya Xidmətinin rəisi, II dərəcəli Dövlət Miqrasiya Xidməti müşaviri Vüsal Hüseynov açaraq, Miqrasiya üzrə Regional Təlim Mərkəzinin miqrasiya məsələləri üzrə tədqiqat və tədris sahəsində bacarıqların artırılmasına töhvə verməsi, eləcə də regional səviyyədə qurumlararası əməkdaşlığın gücləndirilməsi baxımından səmərəli platforma olmasını xüsusilə vurğuladı. Eyni zamanda yaradılacaq mərkəzin müasir təlim metodları əsasında miqrasiya sahəsində yüksəkixtisaslı mütəxəssislər hazırlayan ixtisaslaşmış tədris mərkəzinə çevriləcəyinə inandığını bildirdi. Daha sonra BMT-nin Azərbaycandakı nümayəndəliyinin rəhbəri cənab Vladimir Georgiyevin açılış nitqi, həmçinin layihə çərçivəsində cəlb olunmuş beynəlxalq ekspert xanım İzabel Astorun məruzəsi dinlənilib.
Mərkəzin digər əsas prioritetlərindən biri də peşəkar ekspertlər şəbəkəsinin yaradılması olduğu üçün tədbirdə ali təhsil müəssisələrindən cəlb olunmuş əməkdaşlar da iştirak edirdilər. Sumqayıt Dövlət Universitetini seminarda Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva təmsil edirdi.

Главная страница | Новости | Сотрудница СГУ приняла участие в семинаре в рамках международного проекта в поддержку создания Регионального учебного центра по миграции в Азербайджане
Yerləşdirilmə tarixi : 25 Ноябрь 2021 23:27
Сотрудница СГУ приняла участие в семинаре в рамках международного проекта в поддержку создания Регионального учебного центра по миграции в Азербайджане
25-26 ноября в отеле Hayat Regency прошел региональный семинар в рамках совместного проекта, реализуемого Государственной миграционной службой и Международной организацией по миграции в Азербайджане.
Открывая мероприятие, начальник Государственной миграционной службы, советник Государственной миграционной службы II степени Вюсал Гусейнов подчеркнул, что Региональный учебный центр по миграции является эффективной платформой с точки зрения повышения потенциала в области исследований и образования по вопросам миграции, а также укрепления межведомственного взаимодействия на региональном уровне. При этом он выразил уверенность, что центр станет специализированным учебным заведением, который будет готовить высококвалифицированных специалистов в области миграции. Затем слово было предоставлено главе представительства ООН в Азербайджане Владимиру Георгиеву и заслушан доклад международного эксперта Изабель Астор.
В мероприятии приняли участие сотрудники высших учебных заведений. Сумгаитский государственный университет представляла руководитель отдела международного сотрудничества и иностранных студентов Садагат Фатуллаева. Семинар завершит свою работу 26 ноября.