Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə keçirilən “Şah-Mat” adlı şahmat turnirində tələbələrimiz qalib oldu
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Noyabr 2021 17:18
SDU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə keçirilən “Şah-Mat” adlı şahmat turnirində tələbələrimiz qalib oldu
Noyabrın 19-da Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun dəstəyi və Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının təşkilatçılığı ilə həyata keçirilən "Hədəf 5%" - Tələbə Gənclər Təşkilatlarının fəaliyyətlərinin stimullaşdırılması, rəqabətliliyin artırılması, çağırışlara cavab verən tələbə kütləsinin formalaşdırılmasına dəstək proqramı çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə ittifaqın ofisində “Şah-Mat” adlı şahmat turniri baş tutdu.
Turnirin yekun nəticələrinə əsasən ilk 3 yerin sahibi müəyyən olundu:
I yerə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tarix və coğrafiya fakültəsinin tələbəsi Ramazan Məcidov, II yerə Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin tələbəsi Nigar Bayramlı, III yerə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Filologiya fakültəsinin tələbəsi Məhəmmədəli Əsədov layiq görüldülər və diplomla təltif olundular. Turnirin təşkili prosesində dəstək göstərdikləri üçün Azərbaycan Şahmat Federasiyasına təşəkkür etdilər!

Главная страница | Новости | Студенты СГУ стали победителями шахматного турнира, организованного Студенческой молодежной организацией
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Ноябрь 2021 17:18
Студенты СГУ стали победителями шахматного турнира, организованного Студенческой молодежной организацией
19 ноября при поддержке Азербайджанского республиканского молодежного фонда в рамках программы "Hədəf 5%", предусматривающей стимулирование, повышение конкурентоспособности и мобильности студенческих молодежных организацией, Студенческая молодежная организация Сумгаитского государственного университета организовала шахматный турнир «Шах-мат» в офисе Союза студенческих молодежных организации.
По итогам турнира стали известны имена первых трех победителей.
I место занял студент факультета Истории и географии СГУ Рамазан Меджидов, II место –студентка Азербайджанского университета туризма и менеджмента Нигяр Байрамлы, III место –студент факультета Филологии СГУ Мамедали Асадов. Победители награждены дипломами.