Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektorluğunun növbəti onlayn formatda iclası keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Noyabr 2021 12:56
Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektorluğunun növbəti onlayn formatda iclası keçirildi
Noyabrın 19-da Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektorluğunun növbəti onlayn formatda iclası keçirildi.
Rektor professor Elxan Hüseynov iclas iştirakçılarını salamladı, gündəlikdə olan məsələləri iştirakçıların nəzərinə çatdırdı və universitetin tədris-elmi fəaliyyəti üzrə inkişafından danışdı.
Tədris Metodiki Mərkəzin direktoru Faiq Şirinov 2021‒2022-ci tədris ilinin I semestrində tədris prosesinin 30 dekabr 2021-ci il tarixində başa çatması ilə əlaqədar olaraq, dərs qrafikinin tənzimlənməsi barədə məlumat verdi. Qeyd etdi ki, 2021‒2022-ci tədris ilinin payız semestrində tədris prosesinin 29.09.2021-ci il tarixindən başlanması ilə əlaqədar olaraq, bütün fakültələrdə dərs qrafikinin tənzimlənməsi həyata keçirilmiş və əlavə dərslərin keçirilməsi üçün qrafiklər hazırlanmışdır.
Fakültə dekanları 2021‒2022-ci tədris ilinin payız semestrində keçirilmiş I kollokviumun nəticələri və II kollokviuma hazırlıq barədə məlumat verdilər. Qeyd etdilər ki, kollokviumların keçirilməsi tələbələrin imtahanlara hazırlaşmalarına köməklik məqsədi daşıyır. Bu istiqamətdə kollokviumlar üzrə suallar əvvəlcədən tələbələrə verilmiş və kollokviumların keçirilməsinə ciddi nəzarət olunur.
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva 2021-ci ilin dekabr ayında Sumqayıt Dövlət Universiteti və Türkiyənin Yıldız Texniki Universitetinin birgə keçirəcəyi beynəlxalq elmi konfransa hazırlıq barədə geniş məlumat verdi.
Rektor professor Elxan Hüseynov Sumqayıt Dövlət Universiteti və Türkiyənin Yıldız Texniki universitetinin birgə keçirəcəyi beynəlxalq elmi konfransın yüksək səviyyədə keçirilməsinin təmin olunmasını Elm və innovasiyalar üzrə prorektor professor Ramazan Məmmədova, Elmi hissənin müdiri dosent Samir Orucova və İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayevaya tapşırdı. Qeyd etdi ki, universitetdə keçirilən beynəlxalq, respublika və universitet səviyyəli elmi və elmi-praktiki konfranslar yüksək səviyyədə təşkil olunur, konfrans materialları, bir qayda olaraq, nəfis formatda konfrans gününədək hazırlanır.
Keyfiyyət təminatı şöbəsinin müdiri Nərmin Həsənova SDU üzrə peyvəndlənmə ilə əlaqədar (tələbələr arasında) keçirilən yoxlamanın nəticələri barədə çıxış etdi. Bildirdi ki, ölkəmizdə “COVID‒19 xəstəliyi əleyhinə 2021‒2022-ci illər üçün Vaksinasiya Strategiyası”na uyğun olaraq, ölkə üzrə peyvəndlənmə prosesi davam edir. Azərbaycanda da yeni növ koronavirus (COVID-19) infeksiyası əleyhinə hər 2 doza vaksin qəbul etmiş insanların 3-cü doza (buster doza) ilə peyvəndlənmələri tövsiyə edilir. Bu prosesdə tələbələrin aktiv iştirak etməsi üçün oktyabrın 8-də universitetin əsas tədris binasında 2-ci doza vaksinasiyası qalan və peyvənd olunmamış tələbələrin Sumqayıt şəhər 3 saylı poliklinikasının həkim briqadası tərəfindən vaksinasiya prosesi aparıldı. Oktyabrın 25-də əməkdaşların və tələbələrin 3-cü gücləndirici doza vaksinasiyasına start verilib. Universitetdə tibbi heyətin iştirakı ilə peyvəndlənmə prosesi aparılmış, bu da tələbələrin vaxtında peyvənd olunması işini sürətləndirmişdir.

Home | News | THE NEXT ONLINE MEETING OF THE RECTORATE OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY
Rector Professor Elkhan Huseynov greeted the participants, informed the participants about the issues on the agenda and spoke about the development of the university in its educational and scientific activities.
Director of the Teaching Methodological Center Faig Shirinov informed about the regulation of the lesson schedule in connection with the completion of the teaching process in the first semester of the 2021/2022 academic year on December 30, 2021. He noted that in connection with the start of the teaching process in the autumn semester of the 2021/2022 academic year from 29.09.2021, the schedule of lessons was adjusted in all faculties and schedules for additional lessons were prepared.
The deans of the faculties informed about the results of the first colloquium held in the autumn semester of the 2021/2022 academic year and the preparations for the second colloquium. They noted that the colloquiums are aimed at helping students prepare for exams. In this regard, questions on colloquiums are given to students in advance and the conduct of colloquiums is strictly controlled.
Dean of the Faculty of Economics and Management, Associate Professor Aynura Yahyayeva gave detailed information about the preparations for the international scientific conference to be held jointly by Sumgayit State University and Yildiz Technical University of Turkey in December 2021.
Rector Professor Elkhan Huseynov instructed Vice-Rector for Science and Innovations Professor Ramazan Mammadov, Head of the Scientific Section Associate Professor Samir Orujov and Dean of the Faculty of Economics and Management Aynura Yahyayeva to ensure the high level of the international scientific conference to be held jointly by Sumgayit State University and Yildiz Technical University of Turkey. He noted that international, national and university-level scientific and scientific-practical conferences held at the university are organized at a high level, conference materials are usually prepared in an elegant format until the day of the conference.
Narmin Hasanova, Head of the Quality Assurance Department, spoke about the results of the SSU inspection (among students) in connection with vaccination. She noted that in accordance with the "Strategy for Vaccination against COVID-19 for 2021-2022" in our country, the process of vaccination continues. In Azerbaijan, people who have been vaccinated against a new type of coronavirus (COVID-19) infection every two doses are recommended to be vaccinated with the third dose (booster dose). In order to ensure the active participation of students in this process, on October 8 in the main educational building of the university the vaccination process was carried out by the medical team of Sumgayit city polyclinic No. 3 for the remaining students with no 2nd dose vaccination or those who have no vaccination at all. On October 25, the third booster dose vaccination of employees and students was launched. The university conducted a vaccination process with the participation of medical staff, which accelerated the timely vaccination of students.
After the discussions, relevant decisions were made. With that, the online meeting of the rector's office ended.