Əsas səhifə | Xəbərlər | 8 Noyabr ‒ Zəfər Günü ilə əlaqədar Kimya və biologiya fakültəsində rəsm sərgisi təşkil edildi
Yerləşdirilmə tarixi : 05 Noyabr 2021 15:20
8 Noyabr ‒ Zəfər Günü ilə əlaqədar Kimya və biologiya fakültəsində rəsm sərgisi təşkil edildi
Noyabrın 5-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Kimya və biologiya fakültəsinin təşkilatçılığı ilə 8 Noyabr ‒ Zəfər Gününə həsr olunmuş, tələbələrin əl işləri və rəsm əsərlərindən ibarət sərgi keçirildi.
Əvvəlcə Kimya və biologiya fakültəsinin bir qrup müəllim və tələbəsi Zəfər Günü ilə bağlı şəhidlik zirvəsinə ucalan tələbə və məzunların universitetin həyətində yaradılmış xatirə abidəsini ziyarət etdilər, abidə önünə gül dəstələri düzdülər, Vətənimizin azadlığı, ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçən şəhidlərimizin ruhunu bir dəqiqəlik sükutla yad etdilər. Sonra Kimya və biologiya fakültəsində Zəfər Günü ilə bağlı rəsm sərgisi təşkil edildi. Sərgidə çıxış edən fakültə dekanı dosent Mahal Muradov iştirakçıları Zəfər Günü münasibətilə təbrik etdi. Bildirdi ki, sərgi 44 günlük Vətən müharibəsində qazandığımız haqlı qələbəmizi, Azərbaycanın suverenliyi uğrunda döyüşmüş və canlarından keçmiş Vətən oğullarının qəhrəmanlıqlarını tərənnüm etmək məqsədilə təşkil olunmuşdur.

На факультете Химии и биологии организована выставка художественных картин, посвященная 8 Ноября –Дню победы
5 ноября на факультете Химии и биологии СГУ была открыта выставка ручных работ и художественных картин студентов, посвященная 8 Ноября –Дню победы.
В начале группа преподавателей и студентов факультета посетила мемориал, воздвигнутый в честь шехидов –студентов и выпускников во дворе университета, и возложила цветы к памятнику. Память шехидов, пожертвовавших жизнью ради территориальной целостности страны, была почтена минутой молчания.
Затем преподаватели и студенты посетили выставку. Декан факультета доц. Махал Мурадов поздравил всех участников с Днем победы. Он также сказал, что выставка организована в честь победы в 44 –дневной войне и освобождения азербайджанских земель от оккупации. Целью выставки является демонстрация героизма и отваги наших воинов, храбро сражавшихся в боях с врагом и отдавших жизнь за свободу Родины.
Следует отметить, что на выставке было продемонстрировано 30 художественных картин на тему патриотизма.