İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin bir qrup tələbəsi şəhidlik zirvəsinə ucalan tələbə və məzunların xatirəsini yad etdilər
Noyabrın 4-də Zəfər Günü ilə əlaqədar olaraq, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin bir qrup müəllim və tələbəsi şəhidlik zirvəsinə ucalan tələbə və məzunların universitetin həyətində yaradılmış xatirə abidəsini ziyarət etdilər, abidə önünə gül dəstələri düzdülər, Vətənimizin azadlığı, ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçən şəhidlərimizin ruhunu bir dəqiqəlik sükutla yad etdilər.
Fakültə dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva Zəfər Gününün tarixi əhəmiyyətindən danışdı. Bildirdi ki, sentyabrın 27-dən başlayan, 44 gün davam edən və işğal altındakı ərazilərimizin azad olunması ilə nəticələnən Vətən müharibəsi tariximizin ən parlaq səhifəsinə, Azərbaycan xalqının iftixar və qürur mənbəyinə çevrildi. Prezident cənab İlham Əliyev 17 ildə həyata keçirdiyi siyasətin nəticəsində Azərbaycanı 30 ilə yaxın davam edən münaqişədə qalib tərəfə çevirdi. Ərazi bütövlüyümüz birmənalı olaraq təsdiq edildi. “Qarabağ Azərbaycandır!” reallığı 44 gündə mümkünsüzü mümkün etdi. Bu Zəfər Azərbaycan xalqının şanlı, tarixi zəfəridir. Qələbə Ali Baş Komandanımızın qətiyyəti, Azərbaycan Ordusunun qüdrəti ilə qazanıldı. Azərbaycanın hər bir vətəndaşının qəlbində şəhidlərə dərin ehtiram hissi var. Biz Vətənin müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçmiş, bununla da cəsarət simvoluna çevrilmiş igid bacı və qardaşlarımızla fəxr edirik!

Главная страница | Новости | Студенты факультета экономики и управления почтили память выпускников вуза, погибших в Отечественной войне
Студенты факультета экономики и управления почтили память выпускников вуза, погибших в Отечественной войне
4 ноября, в связи с Днем Победы, группа преподавателей и студентов факультета экономики и управления возложила цветы к мемориальному памятнику шехидам установленному во дворе университета.
Декан факультета доцент Айнура Яхъяева рассказала об историческом значении Дня Победы. Она отметила, что Отечественная война, которая началась 27 сентября, длилась 44 дня и завершилась освобождением наших оккупированных территорий, стала ярчайшей страницей нашей истории, предметом гордости азербайджанского народа. В результате своей целенаправленной политики за 17 лет президент Ильхам Алиев превратил Азербайджан в страну, которая стала победителем в конфликте, длившемся почти 30 лет. Наша территориальная целостность была восстановлена за 44 дня. Так президент на деле подтвердил, что «Карабах - это Азербайджан!». Эта победа - славная историческая победа азербайджанского народа. Победа, которая была достигнута благодаря решимости нашего Верховного главнокомандующего и доблести азербайджанской армии. Каждый гражданин Азербайджана с глубоким уважением чтит память тех, кто пожертвовал собой ради этой победы. Мы гордимся нашими отважными братьями и сестрами, отдавшими свою жизнь за независимость и территориальную целостность Родины, став тем самым символом чести и мужества.