SDU-da təhsil alan əcnəbi tələbələrlə görüş keçirildi
Noyabrın 3-də Sumqayıt Dövlət Universitetində təhsil alan əcnəbi tələbələrlə görüş keçirildi. Tədbir cari tədris ilində əcnəbi tələbələrin tədris prosesində vəziyyəti, dərslərə davamiyyəti, qarşılaşdıqları çətinliklər, pandemiya dövrünün tələblərinə riayət olunması, vaksinasiya ilə bağlı məsələlərə həsr olunmuşdur.
Tədbirdə Təhsil Nazirliyinin və Dövlət Miqrasiya Xidmətinin təlim və tədbirlərində ali təhsil müəssisələrinin qarşısına qoyduğu tələb və göstərişlər əcnəbi tələbələrin diqqətinə çatdırıldı, onların problem və təklifləri dinlənildi, suallarına aydınlıq gətirildi.
Həmçinin əcnəbi tələbələrimizə universitetin tədbir və konfranslarına aktiv qoşulmaları tövsiyə olundu.
Görüşdə Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor dosent Qafar Atayev, Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva, Filologiya fakültəsini təlim-tərbiyə işləri üzrə dekan müavini Zöhrə Qafarova və şöbənin əməkdaşları: Aysel Eminova və Natavan Quliyeva iştirak etdilər.

Главная страница | Новости | В СГУ проведена встреча с иностранными студентами
3 ноября в Сумгаитском государственном университете была проведена встреча с иностранными студентами. Встреча была посвящена вопросам текущего положения иностранных студентов в учебном процессе, посещения занятий, трудностей, с которыми встречаются студенты, соблюдения правил в период пандемии, вакцинации и т.д.
До сведения иностранных студентов были доведены требования и указания Министерства образования и Государственной миграционной службы, выдвигаемые перед вузами. Были заслушаны предложения и проблемы студентов, прозвучали ответы на их вопросы.
Иностранным студента было рекомендовано активнее участвовать в конференциях и мероприятиях, проводимых в университете.
Во встрече участвовал проректор по международным связям доцент Гафар Атаев, зав. Отделом международного сотрудничества и иностранных студентов Садагат Фатуллаева, зам. декана по обучению и воспитанию факультета Филологии Зохра Гафарова и сотрудники Отдела международного сотрудничества Айсель Эминова и Натаван Гулиева.