SDU-da təhsil alan əcnəbi tələbələrlə görüş keçirildi
Noyabrın 3-də Sumqayıt Dövlət Universitetində təhsil alan əcnəbi tələbələrlə görüş keçirildi. Tədbir cari tədris ilində əcnəbi tələbələrin tədris prosesində vəziyyəti, dərslərə davamiyyəti, qarşılaşdıqları çətinliklər, pandemiya dövrünün tələblərinə riayət olunması, vaksinasiya ilə bağlı məsələlərə həsr olunmuşdur.
Tədbirdə Təhsil Nazirliyinin və Dövlət Miqrasiya Xidmətinin təlim və tədbirlərində ali təhsil müəssisələrinin qarşısına qoyduğu tələb və göstərişlər əcnəbi tələbələrin diqqətinə çatdırıldı, onların problem və təklifləri dinlənildi, suallarına aydınlıq gətirildi.
Həmçinin əcnəbi tələbələrimizə universitetin tədbir və konfranslarına aktiv qoşulmaları tövsiyə olundu.
Görüşdə Beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor dosent Qafar Atayev, Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva, Filologiya fakültəsini təlim-tərbiyə işləri üzrə dekan müavini Zöhrə Qafarova və şöbənin əməkdaşları: Aysel Eminova və Natavan Quliyeva iştirak etdilər.

Home | News | A MEETING WITH INTERNATIONAL STUDENTS STUDYING AT SSU
On November 3, a meeting was held with international students studying at Sumgayit State University. The event was organized on the situation of foreign students in the educational process in current academic year, attendance, difficulties they face, compliance with the requirements of the pandemic period, vaccination.
At the event, the requirements and instructions set by the Ministry of Education and the State Migration Service for higher education institutions were brought to the attention of foreign students, the problems and suggestions of foreign students were heard, and their questions were clarified.
It was also recommended that our foreign students actively participate in university events and conferences.
The meeting was attended by Vice-Rector for International Relations, Associate Professor Gafar Atayev, Head of the Department of International Cooperation and Foreign Students Sadagat Fatullayeva, Deputy Dean for Educational Affairs of the Faculty of Philology Zohra Gafarova and employees of the department Aysel Eminova and Natavan Guliyeva.