Kimya və biologiya fakültəsinin bir qrup tələbəsi Sumqayıtda Zəfər bayramına həsr edilən “I Sumqayıt kitab sərgisi”ndə iştirak etdilər
30‒31 oktyabr tarixlərində Sumqayıt şəhərində “I Sumqayıt kitab sərgisi” keçirildi. Sumqayıt şəhərinin “Kimyaçı” Mədəniyyət sarayında “Azərbaycan Nəşriyyatları” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən kitab sərgisində Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini Teymur Səmədov, Millət vəkilləri: Tahir Mirkişili, Qənirə Paşayeva, Arzu Nağıyev, yazarlar, adidiyyatı qurumların rəhbərləri və ziyalılar iştirak etdi.
Zəfər bayramına həsr edilən sərgidə ölkənin 30-dan artıq nəşriyyatı və 10-na yaxın Kitab evi iştirak etdi. Sərgidə bütün nəşriyyatlar tərəfindən kitablara 50%-dək endirim tətbiq olunub. Eyni zamanda sərgi müddətində məşhur şair və yazıçıların da iştirakı ilə təqdimatlar, imza mərasimləri, şeir gecələri, uşaqlar üçün nağıl saatları keçirildi. Rəssamların əsərlərindən ibarət sərgi də təşkil olundu.
Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin Kimya və biologiya fakültəsinin dekanı və bir qrup tələbə və müəllimi sərgidə iştirak etdilər.

Home | News | A GROUP OF STUDENTS OF THE FACULTY OF CHEMISTRY AND BIOLOGY TOOK PART IN THE “I SUMGAYIT BOOK EXHIBITION” IN SUMGAYIT DEDICATED TO THE VICTORY DAY
Yerləşdirilmə tarixi : 31 October 2021 14:24
A GROUP OF STUDENTS OF THE FACULTY OF CHEMISTRY AND BIOLOGY TOOK PART IN THE “I SUMGAYIT BOOK EXHIBITION” IN SUMGAYIT DEDICATED TO THE VICTORY DAY
"I Sumgayit Book Exhibition" was held in Sumgayit on October 30-31. Teymur Samadov, First Deputy Mayor of Sumgayit, MPs Tahir Mirkishili, Ganira Pashayeva, Arzu Naghiyev, writers, heads of several organizations and intellectuals took part in the book exhibition organized by the Azerbaijan Publishing House Public Union at the “Kimyachi” Culture Palace in Sumgayit.
More than 30 publishing houses and about 10 bookstores of the country took part in the exhibition dedicated to the Victory Day. Up to 50% discount on books was applied by all publishing houses at the exhibition. At the same time, presentations, signing ceremonies, poetry evenings, fairy tale hours for children were held with the participation of famous poets and writers during the exhibition. An exhibition of works by artists was also organized.
It should be noted that the dean of the Faculty of Chemistry and Biology of Sumgayit State University and a group of students and teachers took part in the exhibition.