Kimya və biologiya fakültəsinin bir qrup tələbəsi Sumqayıtda Zəfər bayramına həsr edilən “I Sumqayıt kitab sərgisi”ndə iştirak etdilər
30‒31 oktyabr tarixlərində Sumqayıt şəhərində “I Sumqayıt kitab sərgisi” keçirildi. Sumqayıt şəhərinin “Kimyaçı” Mədəniyyət sarayında “Azərbaycan Nəşriyyatları” İctimai Birliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən kitab sərgisində Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısının birinci müavini Teymur Səmədov, Millət vəkilləri: Tahir Mirkişili, Qənirə Paşayeva, Arzu Nağıyev, yazarlar, adidiyyatı qurumların rəhbərləri və ziyalılar iştirak etdi.
Zəfər bayramına həsr edilən sərgidə ölkənin 30-dan artıq nəşriyyatı və 10-na yaxın Kitab evi iştirak etdi. Sərgidə bütün nəşriyyatlar tərəfindən kitablara 50%-dək endirim tətbiq olunub. Eyni zamanda sərgi müddətində məşhur şair və yazıçıların da iştirakı ilə təqdimatlar, imza mərasimləri, şeir gecələri, uşaqlar üçün nağıl saatları keçirildi. Rəssamların əsərlərindən ibarət sərgi də təşkil olundu.
Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin Kimya və biologiya fakültəsinin dekanı və bir qrup tələbə və müəllimi sərgidə iştirak etdilər.

Главная страница | Новости | Студенты факультета химии и биологии посетили «I Сумгаитскую книжную выставку» в Сумгаите, посвященную Дню победы
Yerləşdirilmə tarixi : 31 Октябрь 2021 14:24
Студенты факультета химии и биологии посетили «I Сумгаитскую книжную выставку» в Сумгаите, посвященную Дню победы
30-31 октября во Дворце культуры химиков города Сумгаита прошла первая Сумгаитская книжная выставка. Выставка была организована общественным объединением «Издательство Азербайджан». В ней приняли участие первый заместитель главы исполнительной власти г. Сумгаита Теймур Самедов, депутаты Таир Миркишили, Ганира Пашаева, Арзу Нагиев, писатели, руководители различных учреждений и представители интеллигенции.
В выставке, посвященной Дню Победы, приняли участие более 30 издательств и около 10 книжных домов страны. На выставке все издательства предлагали скидки на книги до 50%. В то же время во время выставки прошли презентации, вечера поэзии, часы сказок для детей с участием известных поэтов и писателей. Также была организована выставка работ художников.
Отметим, что в выставке приняли участие декан и студенты и преподаватели факультета химии и биологии Сумгаитского государственного университета.