Əsas səhifə | Xəbərlər | Müqəddəs torpağa müqəddəs borc...
Oktyabrın 26-da Tarix və coğrafiya fakültəsinin bir qrup tələbəsi Sumqayıt şəhərində yerləşən Şəhidlər xiyabanını ziyarət etdilər. Orada görülən abadlıq işlərinə yardım edib, qəhrəmanların uyuduğu o müqəddəs torpağa çiçəklər əkdilər.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri bildirdilər ki, Azərbaycan Ordusu Müzəffər Ali Baş Komandanın rəhbərliyi ilə 44 gün ərzində ölkənin ərazi bütövlüyünü, tarixi ədaləti, beynəlxalq hüququ bərpa etdi. Vətən müharibəsində qəhrəman hərbçilərimizin şücaəti, rəşadəti hesabına, şəhidlərimizin qanı-canı bahasına bütün dünya Azərbaycanın şanlı qələbəsinin şahidi oldu. Azərbaycan hər zaman mübariz oğul və qızlarının şücaətini yüksək qiymətləndirir, bütün şəhidlərimizin ruhuna ehtiram göstərir, xatirəsini uca tutur. Biz də Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri olaraq Vətən uğrunda can alıb-can verən qəhrəmanları unutmarıq,unutdurmarıq!

Святой долг перед родиной ...
26 октября студенты факультета истории и географии СГУ посетили Аллею шехидов в Сумгаите. Они помогли рабочим, которые ведут работы по благоустройству аллеи и посадили цветы на территории Аллеи.
Студенты Сумгаитского государственного университета отметили, что азербайджанская армия под руководством верховного главнокомандующего Ильхама Алиева в течение 44 дней восстановила историческую справедливость и территориальную целостность страны в рамках международного права. Весь мир стал свидетелем славной победы Азербайджана в Отечественной войне. Победа была завоевана благодаря мужеству и отваге нашей героической армии и ценой жизни наших шехидов. Азербайджанский народ всегда будет помнить своих мужественных сыновей и дочерей и чтить память шехидов. Мы, студенты Сумгаитского государственного университета, не забываем героев, погибших за Родину!