SDU-nun bir qrup tələbəsi Azərbaycan−Fransız Universitetində (UFAZ) keçirilən Fransız-Azərbaycan əmək və karyera sərgisində
Oktyabrın 15-də Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin (ADNSU) nəzdində fəaliyyət göstərən Azərbaycan−Fransız Universitetində (UFAZ) Azərbaycan−Fransız əmək və karyera sərgisi keçirildi.
Fransanın Azərbaycandakı Səfirliyi, Azərbaycan−Fransa Ticarət Palatası və Azərbaycan−Fransa Məzunları Assosiasiyası və UFAZ tərəfindən təşkil olunmuş tədbirdə tərəfdaş şirkətlər, media nümayəndələri, qonaqlar, tələbə və məzunlar iştirak etdilər.
Sərgidə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Tarix və coğrafiya fakültəsinin III kurs tələbələri: Cavadova Mabikə, Abdullazadə İsmayıl, Hüseynov Vüsal, Əkbərzadə Nihad iştirak etdilər.
Gün ərzində davam edən sərgi Fransada təhsil almış və həmçinin gənc azərbaycanlı frankofonlara və digərlərinə, Azərbaycanda təklif edilən karyera və əmək imkanlarını kəşf etmək arzusunda olan bütün akademik profilli (dillər, iqtisadiyyat, hüquq, siyasi elmlər, mühəndislik, tibb, incəsənət və s.) gənc azərbaycanlılara (yuxarı sinif şagirdləri, tələbələr, gənc peşəkarlar, və s.) ünvanlanmışdır. Bundan başqa, gənclər fərqli sahələrdə əhəmiyyətli vəzifələrdə olan və hər biri Fransa ali təhsil sisteminin məzunları olaraq, yüksəksəviyyəli onlarla azərbaycanlı peşəkarları, eləcə də universitet müəllimləri, təhsil sahəsinin əməkdaşlarını, dövlət qurumlarının, şirkət, mədəniyyət, idman dünyasının və vətəndaş cəmiyyətinin nümayəndələrini dinləmək və onlarla söhbət etmək fürsəti qazandılar.
Sərgini ziyarət edən iştirakçılar, Bakıda fəaliyyət göstərən əsas fransız tədris qurumları, həmçinin, Paşa Bank, Alstom, Schlumberger, Campus France Azərbaycan, Societe Generale, Azərbaycan Fransız İnstitutu, Bakı Fransız liseyi və digər təhsil müəssisələri və şirkətlərin stendləri ilə yaxından tanış olaraq, iş imkanları və vakansiyalarla bağlı məlumatlar aldılar.

A GROUP OF SSU STUDENTS AT THE FRENCH-AZERBAIJANI LABOR AND CAREER EXHIBITION AT THE AZERBAIJAN-FRENCH UNIVERSITY (UFAZ)
An Azerbaijani-French labor and career exhibition was held at the Azerbaijan-French University (UFAZ) under the Azerbaijan State University of Oil and Industry (ADNSU) on October 15.
The event, organized by the French Embassy in Azerbaijan, the Azerbaijan-France Chamber of Commerce and the Azerbaijan-France Alumni Association and UFAZ, was attended by partner companies, media representatives, guests, students and alumni.
Javadova Mabika, Abdullazade Ismayil, Huseynov Vusal, Akbarzade Nihad, 3rd year students of the Faculty of History and Geography from Sumgayit State University took part in the exhibition.
The day-long exhibition is open to young Azerbaijanis (high school students, young professionals, etc.) of all academic profiles (languages, economics, law, political sciences, engineering, medicine, art, etc.) who have studied in France and want to explore the career and employment opportunities offered in Azerbaijan. In addition, young people, who hold important positions in various fields and are graduates of the French higher education system, had the opportunity to listen to and talk to dozens of high-level Azerbaijani professionals, as well as university teachers, education officials, government officials, companies, culture, sports and civil society.
Participants of the exhibition got acquainted with the stands of major French educational institutions operating in Baku, as well as Pasha Bank, Alstom, Schlumberger, Campus France Azerbaijan, Societe Generale, Azerbaijan French Institute, Baku French Lyceum and other educational institutions and companies, and received information on vacancies.