Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaşı ADA Universiteti və ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyinin həyata keçirdiyi layihədə sertifikata layiq görüldü
Yerləşdirilmə tarixi : 29 Sentyabr 2021 13:29
SDU-nun əməkdaşı ADA Universiteti və ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyinin həyata keçirdiyi layihədə sertifikata layiq görüldü
Sentyabrın 24-də ADA Universitetində “Building and Enhancing Research Capacity Network in Azerbaijan” (Tədqiqat bacarıqları şəbəkəsinin inkişaf etdirilməsi) layihəsinin qaliblərinə sertifikatların təqdimolunma mərasimi baş tutdu.
Fevral ayından öz işinə başlayan layihə ABŞ-ın Azərbaycandakı Səfirliyinin təhsil sahəsinə ayırdığı maliyyə əsasında ADA Universitetinin professor-müəllim heyətinin mentorluğu ilə keçirildi. Layihənin əsas məqsədi Azərbaycan tədqiqatçılarına elmi-tədqiqat sahəsində yeni bilik və bacarıqların mənimsənilməsi və inkişaf etdirilməsi sahəsində nəzəri məlumatların çatdırılması, o cümlədən onların araşdırmalarının nəticələrinin yüksək indeksli jurnallarda dərc olunmasında dəstəyin göstərilməsi idi.
Layihə 3 istiqamətdə: tədqiqat metodları, akademik yazı və statistik analiz mövzularında təlimlər keçirməyi öz üzərinə götürmüş, təlimlər ingilis dilində və Blackboard Learning System mobil platforması üzərindən həyata keçirilmişdir.
Ali təhsil müəssisələrinin mütəxəssisləri, müstəqil tədqiqatçılar və beyin mərkəzləri nümayəndələri geniş spektrlı sosial elmlər istiqamətləri üzrə (siyasi elmlər, sosiologiya, psixologiya, hüquq, gender problemləri) tədqiqat işlərini çoxpilləli seçim turundan keçərək, ADA universitetinin və ABŞ universitetlərindən qonaq qismində qatılan aparıcı professorların nəzarəti altında başa çatdırmışlar.
Layihədə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri Sədaqət Fətullayeva “Mədəniyyətlərarası dialoq və onun etik dəyərlərə təsiri” mövzusunda elmi məqaləsi ilə iştirak etmiş və onun işi ekspertlər tərəfindən 95 balla qiymətləndirilərək sertifikata layiq görülmüşdür.

Home | News | SSU EMPLOYEE AWARDED A CERTIFICATE IN A PROJECT CARRIED OUT BY ADA UNIVERSITY AND THE US EMBASSY IN AZERBAIJAN
Yerləşdirilmə tarixi : 29 September 2021 13:29
SSU EMPLOYEE AWARDED A CERTIFICATE IN A PROJECT CARRIED OUT BY ADA UNIVERSITY AND THE US EMBASSY IN AZERBAIJAN
On September 24, ADA University hosted a ceremony to present certificates to the winners of the “Building and Enhancing Research Capacity Network in Azerbaijan” project.
The project, which began in February, was mentored by professor-teaching staff of ADA University with funding from the US Embassy in Azerbaijan. The main goal of the project was to provide Azerbaijani researchers with theoretical information in the field of acquisition and development of new knowledge and skills in the field of research, as well as support in publishing the results of their research in high-index journals.
The project undertook training in three areas: research methods, academic writing, and statistical analysis. The trainings were conducted in English and on the Blackboard Learning System mobile platform.
Specialists of higher education institutions, independent researchers completed research in a wide range of social sciences (political science, sociology, psychology, law, gender issues) through a multi-stage selection round under the supervision of leading professors from ADA University and US Universities.
Sadagat Fatullayeva, Head of the Department of International Cooperation and Foreign Students from Sumgayit State University, participated in the project with a scientific article on "Intercultural dialogue and its impact on ethical values" and her work was evaluated by experts with 95 points and awarded a certificate.