Kimya və biologiya fakültəsində müharibə iştirakçıları ilə 27 Sentyabr − Anım Gününə həsr olunmuş onlayn formatda görüş keçirildi
Sentyabrın 24-də Kimya və biologiya fakültəsində Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı altında müharibə iştirakçıları ilə 27 Sentyabr − Anım Gününə həsr olunmuş onlayn formatda görüş keçirildi.
Vətənimizin azadlığı və ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından keçən şəhidlərimizin ruhu bir dəqiqəlik sükutla yad edildi.
Kimya və biologiya fakültəsinin dekanı dosent Mahal Muradov Zəfər tarixinə nəzər salaraq bildirdi ki, Dağlıq Qarabağ münaqişəsi işğalçı Ermənistanın qeyri-konstruktiv mövqeyi üzündən uzun illər həllini tapmamış və aparılan danışıqlar nəticəsiz qalmışdır: “2020-ci il sentyabrın 27-də Ermənistanın atəşkəs rejimini kobud şəkildə pozması ilə Azərbaycan Silahlı Qüvvələri erməni təxribatlarının qarşısını almaq üçün əks-həmlə əməliyyatlarına başlamışdır. Ölkəmizin ərazi bütövlüyü uğrunda gedən döyüşlərdə qəhrəmanlıq göstərən əsgər və zabitlərimiz Müzəffər Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin qətiyyəti və xalqımızın yenilməz birliyindən ruhlanaraq düşmənə sarsıdıcı zərbələr endirmişlər. Dekan onu da qeyd etdi ki, Vətən müharibəsi şəhidlərinin xatirəsi xalqımızın qəlbində daim yaşayacaq və onların qəhrəmanlıqları unudulmayacaq. Azərbaycan dövləti bütün dövrlərdə olduğu kimi, bundan sonra da şəhid ailələrinin və qazilərin problemlərinin həllinə xüsusi diqqət göstərəcək.
Sonra fakültənin Vətən müharibəsində iştirak etmiş tələbələri: Məhəbbət Hüseynov və qazi Vüsal Rzayev keçdikləri döyüş yolundan danışdılar.

Главная страница | Новости | На факультете Химии и биологии в формате онлайн проведена встреча с участниками войны, посвященная 7 сентября – Дню памяти
Yerləşdirilmə tarixi : 28 Сентябрь 2021 16:27
На факультете Химии и биологии в формате онлайн проведена встреча с участниками войны, посвященная 7 сентября – Дню памяти
24 сентября на факультете Химии и биологии в формате онлайн была проведена встреча с участниками войны, посвященная 27 сентября – Дню памяти, организованная Студенческой молодежной организацией.
Минутой молчания участники почтили светлую память шехидов, отдавших жизнь за свободу и территориальную целостность нашей родины.
Выступил декан факультета доц. Махал Мурадов. Он сказал, что из-за неконструктивной политики Армении Нагорно-Карабахский конфликт не находил своего решения в течение многих лет и все переговоры не имели результата. 27 сентября 2020-го года Армения грубо нарушила режим прекращения огня, и с целью предотвращения армянской провокации азербайджанские вооруженные силы приступили к контрнаступательным операциям. В боях за целостность наших территорий солдаты и офицеры нашей доблестной армии, воодушевленные решимостью Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева и единством народа, наносили по врагу сокрушительные удары.
Декан также отметил, что память о шехидах будет вечно жить в сердце каждого азербайджанца. Народ никогда не забудет своих героев, отдавших жизнь за свою родину. Наше государство всегда проявляло и будет проявлять заботу о семьях шехидов, поддерживать и помогать солдатам и офицерам, получившим ранения в результате войны.
Далее выступили студенты факультета Махаббат Гусейнов и Вюсал Рзаев, которые принимали участие в Отечественной войне. Они рассказали о своём боевом пути.