Deyirlər, dərdin kiçiyi, böyüyü olmur. Amma elə deyil, dərdin ən böyüyü Vətən, torpaq, azadlıq dərdidir. Bu dərdin yolunda qardaş-bacılarımız şəhid oldular. Vətən yaşasın deyə, onlar şəhid oldular və düşmənə qaya kimi sipər oldular. Xalqımız çox vətənpərvər, qəhrəman xalqdır. Bu xalqın əli silah tutan hər bir nümayəndəsi şəhidlərin yolunu davam etdirmək üçün bir nəfər kimi Vətənimizi qorumağa hazırdır.
Sentyabrın 27-də İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə 27 Sentyabr − Anım Gününə həsr olunmuş “Qələbəyə gedən yol” adlı onlayn formatda tədbir keçirildi.
Tədbiri İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva açaraq, 44 günlük qəhramanlıq savaşından bəhs etdi. Bildirdi ki, Azərbaycanın müzəffər ordusunun zəfər yürüşü, düşmənin sonadək bütün torpaqlarımızdan qovulması, Qarabağın, xüsusən də xalqımızın ləyaqət və qürur simvolu Şuşanın işğaldan tam azad edilməsi, uzun illər düyünə düşmüş və region üçün təhlükə mənbəyi olan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin uğurla və ədalətlə həll edilməsi, həm də yaşadığımız bölgədə sülhə və təhlükəsizliyə əvəzsiz töhfədir. O, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin imzaladığı və 9 bənddən ibarət olan bəyanat haqqında məlumat verərək, sözügedən sənədlə təcavüzkar Ermənistanın məğlubiyyətini qəbul etdiyini, işğal olunmuş ərazilərin qeyri-şərtsiz azad olunacağını tədbir iştirakçılarının nəzərinə çatdırdı.
Tədbirdə fakültənin məzun şəhidi Hüseyn Sultanovun qardaşı Vasif Sultanov qardaşının şücaətindən və qəhrəmanlığından danışdı. Daha sonra müharibə iştirakçısı Saleh Nəsirov çıxış edərək 44 günlük qələbəyə gedən yolda zabit-əsgər heyətinin keçdiyi döyüş yolundan bəhs etdi.

Главная страница | Новости | Путь, ведущий к победе
27 сентября на факультете Экономики и управления было проведено мероприятие «Путь, ведущий к победе», организованное Студенческой молодежной организацией и посвященное 27 сентября – Дню памяти шехидов Отечественной войны.
Участники минутой молчания почтили память шехидов, отдавших жизнь за свободу и территориальную целостность Азербайджана.
Выступила декан факультета доц. Айнура Яхъяева. Она рассказала о событиях героической 44-дневной войны. Декан отметила, что победоносный подвиг наших Вооруженных сил, освобождение Карабаха, в особенности города Шуша, являющегося символом чести и гордости азербайджанского народа, успешное и справедливое решение Нагорно-Карабахской проблемы, которая являлось в течение долгих лет угрозой для мира во всем регионе, внесли свой вклад в дело мира и безопасности на Южном Кавказе.
Доц.Айнура Яхъяева также сказала, что Верховный главнокомандующий Ильхам Алиев подписал документ, состоящий из 9 пунктов, в котором Армения объявляет о своей капитуляции.
Азербайджан одержал победу в 44 –дневной войне и освободил свои оккупированные земли.
Выступил брат выпускника факультета шехида Гусейна Султанова – Васиф Султанов. Он рассказал об отваге и героизме шехида. Затем участник Отечественной войны Салех Насиров рассказал о боевом пути, который прошли солдаты и офицеры за 44 дня Отечественной войны.