Deyirlər, dərdin kiçiyi, böyüyü olmur. Amma elə deyil, dərdin ən böyüyü Vətən, torpaq, azadlıq dərdidir. Bu dərdin yolunda qardaş-bacılarımız şəhid oldular. Vətən yaşasın deyə, onlar şəhid oldular və düşmənə qaya kimi sipər oldular. Xalqımız çox vətənpərvər, qəhrəman xalqdır. Bu xalqın əli silah tutan hər bir nümayəndəsi şəhidlərin yolunu davam etdirmək üçün bir nəfər kimi Vətənimizi qorumağa hazırdır.
Sentyabrın 27-də İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə 27 Sentyabr − Anım Gününə həsr olunmuş “Qələbəyə gedən yol” adlı onlayn formatda tədbir keçirildi.
Tədbiri İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva açaraq, 44 günlük qəhramanlıq savaşından bəhs etdi. Bildirdi ki, Azərbaycanın müzəffər ordusunun zəfər yürüşü, düşmənin sonadək bütün torpaqlarımızdan qovulması, Qarabağın, xüsusən də xalqımızın ləyaqət və qürur simvolu Şuşanın işğaldan tam azad edilməsi, uzun illər düyünə düşmüş və region üçün təhlükə mənbəyi olan Dağlıq Qarabağ münaqişəsinin uğurla və ədalətlə həll edilməsi, həm də yaşadığımız bölgədə sülhə və təhlükəsizliyə əvəzsiz töhfədir. O, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin imzaladığı və 9 bənddən ibarət olan bəyanat haqqında məlumat verərək, sözügedən sənədlə təcavüzkar Ermənistanın məğlubiyyətini qəbul etdiyini, işğal olunmuş ərazilərin qeyri-şərtsiz azad olunacağını tədbir iştirakçılarının nəzərinə çatdırdı.
Tədbirdə fakültənin məzun şəhidi Hüseyn Sultanovun qardaşı Vasif Sultanov qardaşının şücaətindən və qəhrəmanlığından danışdı. Daha sonra müharibə iştirakçısı Saleh Nəsirov çıxış edərək 44 günlük qələbəyə gedən yolda zabit-əsgər heyətinin keçdiyi döyüş yolundan bəhs etdi.

Home | News | THE ROAD TO VICTORY
On September 27, the Faculty of Economics and Management organized an online event entitled "The Road to Victory" dedicated to September 27 - Remembrance Day, organized by the Student Youth Organization.
The event was opened by the Dean of the Faculty of Economics and Management, Associate Professor Aynura Yahyayeva, who spoke about the 44-day heroic war. She noted that the victory march of the victorious army of Azerbaijan, the expulsion of the enemy from all our lands, the complete liberation of Karabakh, especially Shusha, a symbol of dignity and pride of our people, the successful and just settlement of the Nagorno-Karabakh conflict is also an invaluable contribution to peace and security in the region in which we live. She informed about the 9-paraghraph statement signed by the Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev, acknowledging the defeat of the aggressor Armenia and the unconditional liberation of the occupied territories.
Vasif Sultanov, the brother of Huseyn Sultanov, a graduate of the faculty, spoke about the bravery and heroism of his brother. At the end, war veteran Saleh Nasirov spoke about the path of battle passed by officers and soldiers on the way to victory for 44 days.