Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetində koronavirus (COVID -19) infeksiyasına qarşı növbəti dezinfeksiya işləri aparıldı
Yerləşdirilmə tarixi : 25 Sentyabr 2021 15:12
Sumqayıt Dövlət Universitetində koronavirus (COVID -19) infeksiyasına qarşı növbəti dezinfeksiya işləri aparıldı
Sentyabrın 25-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin bütün tədris binalarında: dəhlizlərdə, auditoriya və laboratoriyalarda, mərkəzlərdə, ictimai-iaşə obyektlərində və sanitar qovşaqlarında Sumqayıt Şəhər Gigiyena və Epidemiologiya Mərkəzinin əməkdaşları tərəfindən koronavirusa qarşı növbəti dezinfeksiya işləri aparıldı. Aparılan dezinfeksiya işlərində yüksəkkeyfiyyətli dərman preparatlarından istifadə olundu.
Xatırladaq ki, koronavirus infeksiyasının yarada biləcəyi təhlükənin qarşısının alınması və müvafiq profilaktik tədbirlərin effektivliyinin yüksəldilməsi məqsədilə SDU-da ardıcıl işlər həyata keçirilir. Həmçinin məlumatlılığın artırılması məqsədilə dəhlizlərə maarifləndirici stendlər vurulmuş, əməkdaşların yoluxma riskini azaltmaq məqsədilə xüsusi dezinfeksiyaedici aparatlar quraşdırılmışdır. Mütəmadi olaraq universitetdə koronavirus (COVID -19) infeksiyasına qarşı dezinfeksiya işləri aparılır.

Главная страница | Новости | В Сумгаитском государственном университете провели очередную дезинфекцию от коронавируса (COVID-19)
Yerləşdirilmə tarixi : 25 Сентябрь 2021 15:12
В Сумгаитском государственном университете провели очередную дезинфекцию от коронавируса (COVID-19)
25 сентября сотрудники Сумгаитского городского центра гигиены и эпидемиологии провели очередную дезинфекцию от коронавируса во всех учебных корпусах Сумгаитского государственного университета: коридорах, аудиториях и лабораториях, центрах, объектах общественного питания и санитарных узлах. В дезинфекционных работах использовались высококачественные лекарственные препараты.
Следует отметить, что в СГУ проводится последовательная работа по предотвращению угрозы заражения коронавирусом и повышению эффективности соответствующих профилактических мер. В целях повышения информированности сотрудников в коридорах установлены информационные стенды, а также специальные дезинфицирующие средства, снижающие риск заражения сотрудников. В университете регулярно проводятся дезинфекционные работы от заражения коронавирусом (COVID-19).