Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun tələbəsi “Tələbə baharı” ümumrespublika yaradıcılıq festivalında I yerə layiq görüldü
Yerləşdirilmə tarixi : 24 İyun 2021 14:28
SDU-nun tələbəsi “Tələbə baharı” ümumrespublika yaradıcılıq festivalında I yerə layiq görüldü
İyunun 23-də Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasında (ADBTİA) “Tələbə baharı” – tələbələrin XV Ümumrespublika bədii yaradıcılıq festivalının qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirildi.
Tədbirdə gənclər və idman nazirinin müavini İntiqam Babayev, ADBTİA-nın rektoru Fuad Hacıyev, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının (ATGTİ) idarə heyətinin sədri Pərviz Mirələmli, Milli Məclisin deputatları və digər şəxslər iştirak etdilər.
Nazir müavini İntiqam Babayev tədbirdə çıxış edərək “Tələbə baharı” XV Ümumrespublika bədii yaradıcılıq festivalının Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqı ilə birgə hər il təşkil edildiyini qeyd etdi. İ.Babayev bildirdi ki, gənclər bu festivala böyük maraq göstərirlər. Festivalın təşkilində əsas məqsəd gənclərin yaradıcılıq potensialını üzə çıxarmaq, onların ictimai həyatda daha fəal iştirakını təmin etməkdir. Prezident İlham Əliyevin Sərəncamı ilə 2021-ci ilin Azərbaycanda “Nizami Gəncəvi İli” elan edilməsi ilə əlaqədar builki festivalın mövzusu Nizami Gəncəvi yaradıcılığıdır.
Akademiyanın rektoru Fuad Hacıyev ADBTİA-nın son illər gənclərin hərtərəfli inkişafı, onların bilik və bacarıqlarının artırılması istiqamətində gördüyü işlərdən danışdı. “Tələbə baharı" festivalının gənclərin yaradıcılıq potensialının üzə çıxarılmasında əhəmiyyətini qeyd edən F.Hacıyev festivalın qalibləri arasında akademiyanın tələbələrinin də yer aldığını vurğuladı.
ATGTİ-nin idarə heyətinin sədri Pərviz Mirələmli “Tələbə baharı” Ümumrespublika bədii yaradıcılıq festivalının hər il müxtəlif mövzulara həsr edildiyini, gənclərin bu tədbirdə böyük həvəslə iştirak etdiklərini bildirdi. Tədbirin auditoriyasının ildən-ilə genişləndiyini vurğulayan P.Mirələmli “Tələbə baharı”nın qaliblərinin beynəlxalq festivallarda ölkəmizi layiqincə təmsil etdiklərini diqqətə çatdırdı.
Sonda festivalın qalibləri mükafatlandırıldılar.
Qeyd edək ki, “Tələbə baharı” Ümumrespublika yaradıcılıq festivalında SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin tələbəsi Alı Alıyev muğam nominasiyası üzrə I yerə layiq görüldü.

Home | News | THE STUDENT OF SSU WAS AWARDED THE FIRST PLACE IN THE REPUBLICAN CREATIVE FESTIVAL "STUDENT SPRING"
Yerləşdirilmə tarixi : 24 June 2021 14:28
THE STUDENT OF SSU WAS AWARDED THE FIRST PLACE IN THE REPUBLICAN CREATIVE FESTIVAL "STUDENT SPRING"
The awarding ceremony of the winners of the XV Republican Student Art Festival "Student Spring" was held on June 23 at the Azerbaijan State Academy of Physical Education and Sports (ASAPES).
The event was attended by Deputy Minister of Youth and Sports Intigam Babayev, Rector of ASAPES Fuad Hajiyev, Chairman of the Board of the Union of Student Youth Organizations of Azerbaijan (USYOA) Parviz Miralamli, MPs and others.
Speaking at the event, Deputy Minister Intigam Babayev noted that the XV Republican Student Art Festival "Student Spring" is organized annually jointly with the Union of Student Youth Organizations of Azerbaijan. I.Babayev said that young people show great interest in the "Student Spring" art festival. The main purpose of the festival is to reveal the creative potential of young people, to ensure their more active participation in public life. The theme of this year's festival is Nizami Ganjavi's work in connection with the proclamation of 2021 as the "Year of Nizami Ganjavi" in Azerbaijan by the order of President Ilham Aliyev.
Rector of the Academy Fuad Hajiyev spoke about the work done by ASAPES in recent years to comprehensively develop young people, increase their knowledge and skills. Noting the importance of the "Student Spring" festival in revealing the creative potential of young people, F. Hajiyev stressed that the students of the Academy were among the winners of the festival.
ASYOU board chairman Parviz Miralamli said the "Student Spring" national art festival was dedicated to various topics every year, and young people participated in this event with great enthusiasm. Emphasizing that the audience of the event has been expanding year by year, P. Miralamli noted that the winners of the "Student Spring" worthily represented our country at international festivals.
At the end, the winners of the XV Republican Student Art Festival "Student Spring" were awarded.
It should be noted that Ali Aliyev, a student of the Faculty of Economics and Management of SSU, was awarded the first place in the Mugam nomination at the "Student Spring" national creative festival.