Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun dosenti Məlahət Pənahəliyevanın 70 illik yubileyi qeyd olundu
İyunun 23-də karantin qaydalarına riayət olunaraq SDU-nun İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Dünya iqtisadiyyatı və marketinq kafedrasının müdiri, Əməkdar müəllim, dosent Məlahət Pənahəliyevanın 70 illik yubileyinə həsr olunmuş görüş keçirildi.
Universitetin rektoru professor Elxan Hüseynov yubilyarın alim və pedaqoq kimi səmərəli elmi-pedaqoji fəaliyyətindən danışdı. Bildirdi ki, ömrünün böyük bir hissəsini milli iqtisadiyyatın tədrisinə, bu sahənin elmi araşdırılması və ixtisaslı kadrların hazırlanmasına həsr edən dosent onlarla dərslik, dərs vəsaiti və kitabın müəllifidir. Rektor çıxışının sonunda Uzunmüddətli səmərəli elmi-pedaqoji və ictimai fəaliyyətinə görə və anadan olmasının 70 illik yubileyi munasibətilə Məlahət Pənahəliyevaya fəxri fərman və pul mükafatı təqdim etdi.
İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva, Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının müdiri dosent Loğman Abdullayev Məlahət Pənahəliyevanın iqtisadiyyat sahəsinə verdiyi töhfələrdən danışdılar, onun keçdiyi şərəfli ömür yolundan söz açaraq, alimlə bağlı xatirələrini bölüşdülər. Məlahət Pənahəliyevanı kollektivin və tələbələrin hörmətini qazanmış qabaqcıl təhsil işçisi kimi xarakterizə edib, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu etdilər.
Sonda Məlahət Pənahəliyeva ona ünvanlanan xoş sözlərə və təbriklərə görə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynova və tədbir iştirakçılarına minnətdarlığını bildirdi.
Məlahət müəllimə, 70 yaş insan ömrünün müdriklik çağıdır. Sizi 70 illik yubileyiniz münasibətilə bir daha təbrik edir, Sizə uzun ömür, möhkəm cansağlığı və elmi-pedaqoji fəaliyyətinizdə yeni-yeni uğurlar arzu edirik!

Главная страница | Новости | В СГУ отметили 70-летний юбилей доцента Малахат Панахалиевой
23 июня в СГУ состоялась встреча, посвященная 70-летию заведующей кафедрой мировой экономики и маркетинга, заслуженного педагога, доцента факультета экономики и менеджмента Малахат Панахалиевой.
Ректор университета профессор Эльхан Гусейнов рассказал о плодотворной научно-педагогической деятельности юбиляра как ученого и педагога. Он отметил, что доцент Малахат Панахалиева, посвятившая большую часть своей жизни преподаванию экономики, научным исследованиям и подготовке квалифицированных кадров в этой области, является также автором десятков учебников, учебных пособий и книг. В конце выступления ректор вручил почетный диплом и денежную премию заведующей кафедрой мировой экономики и маркетинга доценту Малахат Панахалиевой «за многолетнюю плодотворную научно-педагогическую и общественную деятельность, а также в связи с 70-летием со дня рождения».
Декан факультета экономики и менеджмента доц. Айнура Яхъяева, заведующий кафедрой финансов и бухгалтерского учета доц. Логман Абдуллаев рассказали о вкладе доц. Малахат Панахалиевой в дело преподавания экономики и поделились воспоминаниями об ученом. Они охарактеризовали Малахат Панахалиеву как ведущего педагога, заслужившего уважение сотрудников и студентов, и пожелали ей успехов в ее будущей деятельности.
В завершение Малахат Панахалиева поблагодарила ректора университета проф. Эльхана Гусейнова и участников мероприятия за теплые слова и поздравления в ее адрес.