Elmi məqalələrə görə mükafatlandırma komissiyasının növbəti iclası keçirildi
Müasir dövrdə universitetlərin raqabət qabiliyyətinin göstəricisi olan amillərdən biri də təhsil ocağında çalışan professor-müəllim heyətinin elmi məqalələrinin beynəlxalq elmi məlumat bazalarına daxil olan dərgilərdə mütəmadi olaraq yer almasıdır.
İyunun 9-da Sumqayıt Dövlət Universitetində “Elmi məqalələrə görə mükafatlandırma komissiyası”nın növbəti tədbiri keçirildi. Tədbirdə komissiyanın üzvləri: sədr – Elm və innovasiyalar üzrə prorektor prof. Ramazan Məmmədov; üzvlər: Elmi hissənin müdiri dos. Samir Orucov, İnformatika və kompüter texnikası kafedrasının müdiri dos. Qadir Mənsurov, Elektromexanika kafedrasının müdiri dos.Turqay Hüseynov, Xarici dillər kafedrasının müdiri prof. Nigar İsgəndərova, Azərbaycan və Şərqi Avropa xalqları tarixi kafedrasının müdiri prof. Şirxan Səlimov iştirak etdilər.
Tədbir iştirakçıları SDU əməkdaşları tərəfindən sözügedən komissiyanın ekspertizasına təqdim olunan 90 məqalə və tezisi baxışdan keçirdi və onların məxsus olduqları məlumat bazalarını və impakt faktorlarını müəyyən etdi. Konstruktiv müzakirələrdən sonra “Clarivate Analytics” şirkətinin Web of Science, “Elsevier” şirkətinin Scopus və “НЭБ” şirkətinin РИНЦ Beynəlxalq məlumat bazalarında yüksək elmi istinad indeksinə malik olan jurnallarda və CPCİ bazasinda olan konfrans materiallarında dərc edilən 11 məqalə və tezisin müəllifləri yekdilliklə mükafata layiq görüldülər.
Qeyd etmək lazımdır ki, SDU-da elmi-tədqiqat işlərinin daha da stimullaşdırılmasını təmin etmək məqsədilə elmi məqalələrə görə mükafatlandırılma tədbirləri universitetinin rektorunun 29.01.2019-cu il tarixli R-10/1 saylı əmrinə əsasən keçirilir.

Home | News | THE NEXT MEETING OF THE "REWARD COMMISSION FOR SCIENTIFIC ARTICLES"
One of the factors that is an indicator of the competitiveness of universities in modern times is the regular publication of scientific articles of the teaching staff of the institution in journals included in international scientific databases.
On June 9, Sumgayit State University hosted the next event of the "Reward Commission for Scientific Articles". Members of the commission at the event: Chairman - Vice-Rector for Science and Innovations prof. Ramazan Mammadov; members - Head of the Scientific Section Assoc. prof. Samir Orujov, Head of the Department of Informatics and Computer Engineering Assoc. prof. Gadir Mansurov, Head of the Department of Electromechanics Assoc. prof. Turgay Huseynov, Head of the Department of Foreign Languages Prof. Nigar Isgandarova, Head of the Department of History of the Peoples of Azerbaijan and Eastern Europe prof. Shirkhan Salimov took part.
The participants of the event reviewed 90 articles and theses submitted by the staff of SSU for the examination of the commission and identified the Databases and Impact Factors to which they belong. Following constructive discussions, the authors of 11 articles and theses published in Clarivate Analytics Web of Science, Elsevier's Scopus and NEB's RINC International databases in journals with high scientific reference index and CPCI-based conference materials were unanimously awarded.
It should be noted that in order to ensure further stimulation of research work at SSU, the awarding of scientific articles is carried out in accordance with the order of the Rector of Sumgayit State University dated 29.01.2019 R-10/1.