SDU-nun alimləri UDNTU-nun magistrantlarının dissertasiya işlərinin müdafiəsində iştirak etdilər
Sumqayıt Dövlət Universiteti ilə Ufa Dövlət Neft Texniki Universiteti arasında əməkdaşlıq əlaqələri günbəgün genişlənir. Universitetlərimiz arasında elmi-pedaqoji fəaliyyət sahəsində bu cür əməkdaşlıq bir-birinin nəaliyyətlərindən bəhrələnmək, təcrübə mübadiləsi həyata keçirmək, birgə konfranslar təşkil etmək, bakalavr və magistratura səviyyələri üzrə kadr hazırlığında birgə müdafiələr təşkil etmək universitetlərin fəaliyyətini müasir tələblər səviyyəsinə qaldırmaq istiqamətində əsaslı zəmin yaradır. Belə ki, cari ilin 7–8 iyun tarixlərində SDU-nun Fizika və elektroenergetika fakültəsinin alimləri: Elektromexanika kafedrasının müdiri dos.Turqay Hüseynov, Elektrotexnika və energetika kafedrasının müdiri dos. Nadir Hacıbalayev UDNTU-nun Rəqəmsal Sistemlər, Avtomatlaşdırma və Energetika İnstitutunun Müəssisələrin elektrik avadanlığı və elektrotexnika kafedrasının Elektroenergetika və elektrotexnika ixtisası üzrə təhsil alan magistrantların distant formatda dissertasiya işlərinin müdafiəsində iştirak etdilər.
Qarşılıqlı olaraq iyunun 23-də Fizika və elektroenergetika fakültəsinin Elektromexanika kafedrasının Elektrik mühəndisliyi istiqamətinin Sənaye qurğularının və texnoloji komplekslərin avtomatikası və elektrik intiqalı ixtisaslaşması üzrə təhsil alan M532a saylı qrupun magistrantlarının dissertasiya işlərinin müdafiəsində Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin Müəssisələrin elektrik avadanlığı və elektrotexnika kafedrasının əməkdaşlarının iştirakı planlaşdırılır.

Home | News | SCIENTISTS OF SSU TOOK PART IN THE DEFENSE OF DISSERTATIONS OF MASTERS OF USOTU
Cooperation between Sumgayit State University and Ufa State Oil Technical University is expanding day by day. Such cooperation between our universities in the field of scientific and pedagogical activities creates a solid basis for benefiting from each other's achievements, exchange of experience, organization of joint conferences, joint defenses in bachelor's and master's degree training.
Thus, on June 7-8 this year, scientists of the Faculty of Physics and Electrical Engineering of SSU, Head of the Department of Electromechanics, Assoc. Prof. Turgay Huseynov, Head of the Department of Electrical Engineering and Energy, Assoc. Prof. Nadir Hajibalayev participated in the defense of dissertations in the distance format of masters studying in Electrical Engineering and Electrotechnics at the Department of Electrical Equipment and Electrical Engineering of the Institute of Digital Systems, Automation and Energy of USOTU.
On June 23, the Department of electrical equipment and electrical engineering of enterprises of Ufa State Petroleum Technical University participated in the defense of dissertations of M532a masters majoring in automation and electrical transmission of industrial facilities and technological complexes of the Department of Electromechanics of the Faculty of Physics and Electrical Engineering.