SDU-nun alimləri UDNTU-nun magistrantlarının dissertasiya işlərinin müdafiəsində iştirak etdilər
Sumqayıt Dövlət Universiteti ilə Ufa Dövlət Neft Texniki Universiteti arasında əməkdaşlıq əlaqələri günbəgün genişlənir. Universitetlərimiz arasında elmi-pedaqoji fəaliyyət sahəsində bu cür əməkdaşlıq bir-birinin nəaliyyətlərindən bəhrələnmək, təcrübə mübadiləsi həyata keçirmək, birgə konfranslar təşkil etmək, bakalavr və magistratura səviyyələri üzrə kadr hazırlığında birgə müdafiələr təşkil etmək universitetlərin fəaliyyətini müasir tələblər səviyyəsinə qaldırmaq istiqamətində əsaslı zəmin yaradır. Belə ki, cari ilin 7–8 iyun tarixlərində SDU-nun Fizika və elektroenergetika fakültəsinin alimləri: Elektromexanika kafedrasının müdiri dos.Turqay Hüseynov, Elektrotexnika və energetika kafedrasının müdiri dos. Nadir Hacıbalayev UDNTU-nun Rəqəmsal Sistemlər, Avtomatlaşdırma və Energetika İnstitutunun Müəssisələrin elektrik avadanlığı və elektrotexnika kafedrasının Elektroenergetika və elektrotexnika ixtisası üzrə təhsil alan magistrantların distant formatda dissertasiya işlərinin müdafiəsində iştirak etdilər.
Qarşılıqlı olaraq iyunun 23-də Fizika və elektroenergetika fakültəsinin Elektromexanika kafedrasının Elektrik mühəndisliyi istiqamətinin Sənaye qurğularının və texnoloji komplekslərin avtomatikası və elektrik intiqalı ixtisaslaşması üzrə təhsil alan M532a saylı qrupun magistrantlarının dissertasiya işlərinin müdafiəsində Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetinin Müəssisələrin elektrik avadanlığı və elektrotexnika kafedrasının əməkdaşlarının iştirakı planlaşdırılır.

Главная страница | Новости | Ученые СГУ приняли участие в защите диссертаций магистрантов УГНТУ
Сотрудничество Сумгаитского государственного университета и Уфимского государственного нефтяного технического университета расширяется день ото дня. Такое сотрудничество между нашими университетами в области научно-педагогической деятельности создает прочную основу для успешного взаимообмена опытом, организации совместных конференций и защиты диссертаций в подготовке кадров в бакалавриате и магистратуре обоих университетов, отвечающих современным требованиям .
Так, 7-8 июня текущего года учёные факультета Физики и электроэнергетики СГУ, заведующий кафедрой электромеханики доц. Тургай Гусейнов, заведующий кафедрой электротехники и энергетики доц. Надир Гаджибалаев в дистанционном формате приняли участие в защите диссертаций магистрантов обучающихся по специальностям Электроэнергетика и электротехника на кафедре Электротехники и электрооборудования предприятий Института цифровых систем, автоматизации и энергетики УГНТУ.
23 июня планируется участие сотрудников кафедры Электротехники и электрооборудования предприятий Института цифровых систем, автоматизации и энергетики УГНТУ на защите диссертаций магистрантов в группе М532а по специальности Автоматика и электропривод промышленных установок и технологических комплексов кафедры Электромеханика факультета физики и электроэнергетики СГУ.