SDU-nun rektoru magistrantların onlayn formatda keçirilən yaz semestrinin imtahan sessiyasının gedişini növbəti dəfə izlədi
Sumqayıt Dövlət Universitetində magistrantların 2020–2021-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyası davam edir.
İyunun 9-da rektor professor Elxan Hüseynov Filologiya fakültəsinin magistratura pilləsində Filologiya ixtisası Ədəbiyyatşünaslıq (Avropa ölkələri ədəbiyyatı) ixtisaslaşması üzrə M935-ci qrupun Orta əsrlər və İntibah dövrü Qərb ədəbiyyatında Şərq məsələləri fənnindən keçirilən imtahanın onlayn formatda gedişini izlədi.
Rektor yaz imtahan sessiyasının şəffaf və mövcud qaydalara uyğun keçirilməsi məqsədilə bütün texniki tədbirlərin yüksək səviyyədə həyata keçirildiyini nəzərə çatdırdı, ümumilikdə Azərbaycan təhsilinin pandemiyanın yaratdığı sınaqlardan uğurla çıxdığını, eyni zamanda imtahan sessiyası ilə bağlı tələbələrin xeyrinə bir sıra mühüm qərarlar verildiyini vurğuladı. Rektor sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olan tələbələrin təhsil haqqı xərclərinin bu il dövlət tərəfindən ödənilməsi istiqamətində verilən qərara toxunaraq, məsələnin nəzarətdə saxlanıldığını və bu istiqamətdə iş aparıldığını bildirdi. İmtahan nəticələrindən narazı qalan tələbələrin universitetdə yaradılmış apelyasiya komissiyasına onlayn şəkildə müraciət etmə imkanlarının olduğunu da diqqətə çatdırdı. Rektor imtahanda iştirak edən bir qrup magistrantın suallarını cavablandırdı və onlara uğurlar arzuladı.
Semestr ərzində 45 bal toplamış tələbə Sahibə İbadlı Azərbaycan və xarici ölkələr ədəbiyyatı kafedrasının baş müəllimi filologiya üzrə fəlsəfə doktoru Samirə Məmmədova tərəfindən imtahanda 46 bal ilə qiymətləndirilərək A - əla (91) bal aldı.
Qeyd edək ki, SDU-da yaz semestrinin imtahan sessiyası iyunun 1-dən başlayıb, iyulun 5-dək davam edəcək. İmtahanlar onlayn şəkildə “Microsoft Teams” platforması və ya “Zoom” proqramı vasitəsilə həyata keçirilir.

Home | News | RECTOR OF SSU ONCE AGAIN WATCHED THE COURSE OF THE SPRING SEMESTER EXAM SESSION FOR MASTERS
Yerləşdirilmə tarixi : 09 June 2021 13:07
RECTOR OF SSU ONCE AGAIN WATCHED THE COURSE OF THE SPRING SEMESTER EXAM SESSION FOR MASTERS
The exam session of the spring semester of the 2020-2021 academic year for masters continues at Sumgayit State University.
On June 9, Rector, Professor Elkhan Huseynov watched the online examination of the M935 group on the subject of Oriental Studies in Medieval and Renaissance Western Literature, majoring in Philology (European Literature) at the Faculty of Philology.
The rector noted that all technical measures were taken at a high level to hold the spring exam session in a transparent and in accordance with existing rules. Referring to the decision of the state to cover the tuition fees of students belonging to families belonging to socially vulnerable groups this year, the rector said that the issue is under control and work is being done in this direction. He also noted that students who are dissatisfied with the results of the exam have the opportunity to apply online to the appeal commission established at the university. The rector answered the questions of a group of masters who took part in the exam and wished them success.
Student Sahiba Ibadli, who scored 45 points during the semester, was evaluated by 46 points in the exam by Samira Mammadova, PhD in Philology, senior teacher of the Department of Literature of Azerbaijan and Foreign Countries and received A-excellent (91) points.
It should be noted that the exam session of the spring semester at SSU began on June 1 and will last until July 5. Exams are administered online through the Microsoft Teams platform or the Zoom program.