SDU-nun tələbələri IV beynəlxalq tələbə olimpiadasında iştirak etdilər
Azərbaycan təhsil sistemində aparılan islahatyönümlü layihələr ölkənin rəqabət qabiliyyətinin güclənməsinə xidmət edən istedadlı gənclərin formalaşmasına münbit zəmin yaradıb. Bu istiqamətdə Sumqayıt Dövlət Universitetində uğurlu layihələr gerçəkləşir, nəticədə, tələbələrimizin beynəlxalq olimpiadalarda nailiyyətləri ildən-ilə artır. Mayın 24-də Ufa Dövlət Neft Texniki Universitetində qarışıq (əyani və distant) formatda prof. K.F.Boqatıx adına Kimya texnologiyasının proses və aparatları fənnindən IV beynəlxalq tələbə olimpiadası keçirildi.
UDNTU-nun rektoru O.A.Baulin olimpiada iştirakçılarını salamlayaraq bildirdiki, ümumilikdə Rusiya Fedrasiyasından (Moskva, Sankt-Peterburq, İrkutsk, Ekatirinburq, Samara, Perm, Yaroslavl, Qroznu, Tver, Tomsk, Kazan, Salavat və UFA), Azərbaycan (Sumqayıt), Qazaxıstan (Atırau), Özbəkistan (Fərqanə), Afrika ölkələri və Kubadan 20 komandada 69 tələbə iştirak edəcəkdir. Rektor onlara uğurlar arzulayaraq olimpiadanı açıq elan etdi.
Olimpiadaya Sumqayıt Dövlət Universitetinin Kimya və biologiya fakültəsinin Kimya mühəndisliyi ixtisası üzrə təhsil alan 311 saylı qrupunun tələbələri: Qönçə Əhmədova, Nərmin Xasıyeva, 312 saylı qrupun tələbəsi Solmaz Məhəmmədzadədən ibarət komanda ilə qatılmışlar.

Home | News | SSU STUDENTS PARTICIPATED IN THE IV INTERNATIONAL STUDENT OLYMPIAD
Reform-oriented projects in the Azerbaijani education system have created a fertile ground for the formation of talented young people who will serve to strengthen the country's competitiveness. Successful projects in this direction are being implemented at Sumgayit State University, as a result of which the achievements of our students in international competitions are increasing year by year. On May 24, Ufa State Oil Technical University hosted the IV International Student Olympiad on "Processes and apparatus of chemical technology" named after Professor K.F. Bogatykh in mixed (visual and distance) format.
Welcoming the participants of the Olympiad, the rector of USOTU O.A. Baulin said that in general, 69 students from 20 teams from the Russian Federation (Moscow, St. Petersburg, Irkutsk, Yekaterinburg, Samara, Perm, Yaroslavl, Grozny, Tver, Tomsk, Kazan, Salavat and UFA), Azerbaijan (Sumgayit), from Kazakhstan (Atyrau), Uzbekistan (Fergana), African countries and Cuba take part here. He wished them success and declared the Olympiad open.
Students of group 311 of the Faculty of Chemistry and Biology of Sumgayit State University, majoring in Chemical Engineering Goncha Ahmadova, Narmin Khasiyeva, student of group 312 Solmaz Mahammadzadeh participated in the Olympiad.