İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində “Heydər Əliyev Azərbaycan xalqının xilaskarıdır ” mövzusunda onlayn formatda tədbir keçirildi
Mayın 7-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsində “Heydər Əliyev Azərbaycan xalqının xilaskarıdır ” mövzusunda onlayn formatda tədbir keçirildi.
Tədbiri İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin dekanı dosent Aynurə Yəhyayeva açaraq, Ulu öndər Heydər Əliyevin keçdiyi şərəfli həyat yolundan, zəngin fəaliyyətindən, xilaskarlıq missiyasından, Azərbaycan xalqının çətin günlərində göstərdiyi misilsiz xidmətlərindən danışdı. Qeyd etdi ki, bu gün Azərbaycanın müstəqillik tarixinin ən parlaq səhifələri yazılır. Ölkəmizdə Ulu öndərin siyasi xəttini uğurla davam etdirən ölkə Prezidenti cənab İlham Əliyev Azərbaycanı yeni inkişaf mərhələsinə çıxarıb. Güclü ordu və möhkəm iqtisadi potensial Azərbaycanı bölgədə və dünyada etibarlı tərəfdaşa və lider ölkəyə çevirib. Artıq Azərbaycan dünyada inkişafın bütün istiqamətləri üzrə öz modelini ortaya qoyur.
Dekan onu da qeyd etdi ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin göstərişi ilə ölkədə koronavirus infeksiyasının (COVID-19) yayılmasının qarşısının alınması və əhalinin sağlamlığının qorunması üçün bütün tədbirlər həyata keçirilib. Dövlətimizin başçısının xalqın rifahına yönəlmiş təxirəsalınmaz tədbirləri nəticəsində ölkəmiz bir çox dövlətlərdən fərqli olaraq, sosial və iqtisadi böhrandan xilas olundu.
“Heydər Əliyev Azərbaycan xalqının xilaskarıdır” mövzusu ətrafında Dünya iqtisadiyyatı və marketinq kafedrasının müdiri dosent Məlahət Pənahəliyeva, həmin kafedranın professoru Şəfa Əliyev, Maliyyə və mühasibat uçotu kafedrasının baş müəllimi Lyudmila İsmayılova çıxış etdilər. Qeyd etdilər ki, Ulu öndərin işləyib-hazırladığı müstəqil Azərbaycanın iqtisadi inkişaf strategiyası onun əzəli və əbədi azularına uyğun olaraq, ölkəmizi tərəqqiyə, xalqımızı xoş günlərə qovuşdurdu. Cənab İlham Əliyevin apardığı həm xarici, həm də daxili siyasət Heydər Əliyev əməllərinin davamıdır. Bu siyasətin məğzində Azərbaycanın iqtisadiyyatının inkişafı və əhalisinin yaxşı yaşaması əsas meyarlardan biridir. Azərbaycan və Azərbaycan xalqı var olduqca Heydər Əliyev əməlləri və ideyaları daim yaşayacaq və qorunub-saxlanacaq.
Fakültənin tələbə və müəllim heyəti tərəfindən böyük maraqla qarşılanan məruzə ətrafında geniş fikir mübadiləsi aparıldı.

Главная страница | Новости | На факультете Экономики и управления проведено мероприятие «Гейдар Алиев – спаситель азербайджанского народа» в формате онлайн
На факультете Экономики и управления проведено мероприятие «Гейдар Алиев – спаситель азербайджанского народа» в формате онлайн
7 мая на факультете Экономики и управления состоялось мероприятие «Гейдар Алиев - спаситель азербайджанского народа».
Участники минутой молчания почтили память общенационального лидера Гейдара Алиева.
Мероприятие открыла декан факультета доцент Айнура Яхъяева. Она рассказала о славном жизненном пути Гейдара Алиева, спасительной миссии, о беспримерной заслуге общенационального лидера перед азербайджанским народом. Декан отметила, что сегодня Азербайджан проживает самые яркие страницы в истории своей независимости. Президент Ильхам Алиев, успешно продолжающий политическую линию общенационального лидера, вывел Азербайджан на новый этап развития. Сильная армия и крепкий экономический потенциал превратили Азербайджан в надежного партнера и лидирующее государство в регионе и мире. Азербайджан уже предоставляет миру свою модель развития по всем направлениям.
Декан также сказала, что по указу Президента АР Ильхама Алиева в стране были предприняты все меры к тому, чтобы предотвратить распространение в стране инфекции COVİD-19 и обеспечить здоровье населения. В результате неотложных мероприятий, направленных на улучшение благосостояния народа нашей стране удалось избежать экономического и социального кризиса.
Вокруг темы «Гейдар Алиев – спаситель нашего народа» выступили зав.кафедрой мировой экономики и маркетинга Малахат Панахалиева, профессор той же кафедры Шафа Алиев, ст.преподаватель кафедры финансового и бухгалтерского учета Людмила Исмаилова. Они отметили, что разработанная Гейдаром Алиевым стратегия экономического развития привела к развитию страны и улучшению благосостояния страны, о чем всегда мечтал общенациональный лидер. Пока азербайджанский народ живет, будут вечно жить идеи и чаяния Гейдара Алиева.
Студенты и преподаватели факультета с большим интересом выслушали выступления и провели обсуждение данной темы.