Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Riyaziyyat fakültəsində “Unudulmaz həyat yolu” mövzusunda tədbir keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 07 May 2021 12:29
SDU-nun Riyaziyyat fakültəsində “Unudulmaz həyat yolu” mövzusunda tədbir keçirildi
Mayın 7-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Riyaziyyat fakültəsində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr olunmuş “Unudulmaz həyat yolu” mövzusunda tədbir keçirildi.
Tədbiri Riyaziyyat fakültəsinin dekanı dosent Zəfər Hüseynov açaraq, Azərbaycanı zamanın çətin sınaqlarından çıxarmış dahi şəxsiyyət Heydər Əliyevin ictimai-siyasi fəaliyyəti haqqında məlumat verdi. Bildirdi ki, ümummilli lider Azərbaycan dövlətinin, xalqının mənafeyi, müstəqilliyimizin möhkəmləndirilməsi, dövlətçiliyimizin, demokratiyanın inkişafı, xalqın rifah halının daha da yaxşılaşdırılması üçün fədakarlıqla çalışıb. Ölkəmizə rəhbərliyi dövründə ən çətin məqamlarda xalqının köməyinə çatan, Azərbaycanı məhv olmaq, parçalanmaq və tarix səhnəsindən silinmək təhlükəsindən xilas edən dahi rəhbərin mənalı ömür yolu bir məqsədə – xalq və Vətən naminə fəaliyyətə həsr olunub. Heydər Əliyev siyasi xətti Azərbaycanı müstəqilliyə qovuşdurdu, parçalanmaq təhlükəzindən xilas etdi, inkişaf və tərəqqi yoluna çıxardı. Dekan onu da diqqətə çatdırdı ki, Azərbaycan xalqının hələ neçə-neçə nəsli Heydər Əliyev ideyalarından, onun böyük dövlətçilik məktəbindən ölkəmizin inkişafı və rifahı naminə faydalanacaqdır. Çünki ümummilli liderin şərəfli ömür yolu əsl kamillik nümunəsidir. Bu nümunə Azərbaycan xalqının həm mənəvi, həm siyasi, həm də sosial-iqtisadi uğurlarının əsasıdır. Universitetdə Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevə həsr olunmuş tədbirlərin keçirilməsi dahi şəxsiyyətin irsinin araşdırılmasına və tələbə-gənclərə ötürülməsinə xidmət edir.
Riyaziyyat fakültəsi üzrə Yeni Azərbaycan Partiyasının sədri dosent Məhəmmədəli Məmmədov “Unudulmaz Həyat yolu” mövzusunda çıxış edərək ümummilli liderimiz Heydər Əliyevin müstəqil Azərbaycan dövlətinin qurucusu kimi misilsiz xidmətlərindən və Ulu öndərimizin müəyyənləşdirdiyi siyasi kursu layiqincə davam etdirən Prezident cənab İlham Əliyevin siyasətinin uğurlarından bəhs etdi.
Sonra fakültənin III kurs tələbələri: Şahnaz Teymurova “Heydər Əliyevin həyatı”, Tükəz Şükürova “Heydər Əliyevin kəlamları haqqında”, Leyla Quliyeva “Heydər Əliyevin gənclər üçün etdikləri” mövzularında çıxışları dinlənildi.

Главная страница | Новости | На математическом факультете СГУ состоялось мероприятие «Незабываемая дорога жизни»
Yerləşdirilmə tarixi : 07 Май 2021 12:29
На математическом факультете СГУ состоялось мероприятие «Незабываемая дорога жизни»
7 мая на математическом факультете Сумгаитского государственного университета состоялось мероприятие «Незабываемая дорога жизни», посвященное 98-летию Общенационального лидера Гейдара Алиева.
В начале мероприятия минутой молчания почтили память Общенационального лидера Гейдара Алиева.
Мероприятие открыл декан математического факультета доц. Зафар Гусейнов, который рассказал об общественно-политической деятельности Гейдара Алиева. Он отметил, что Общенациональный лидер всю свою жизнь самоотверженно трудился и сделал многое для благоустройства государства, укрепления нашей независимости, развития демократии и дальнейшего улучшения благосостояния народа. Он посвятил свою жизнь одной единственной цели – трудиться на благо народа и Родины. Политический курс Гейдара Алиева привел Азербайджан к укреплению независимости, спас страну от развала и направил на путь развития и прогресса. Декан также отметил, что еще многие поколения азербайджанского народа извлекут пользу из идей Гейдара Алиева и его школы государственности для развития и процветания нашей страны. Проведение в университете мероприятий, посвященных Общенациональному лидеру Гейдару Алиеву, служит для изучения наследия гения и передачи его студентам.
Председатель партии «Ени Азербайджан» на факультете математики доц. Мухаммедали Мамедов выступил с докладом «Незабываемый образ жизни» и рассказал о беспрецедентных заслугах нашего общенационального лидера Гейдара Алиева как основателя независимого азербайджанского государства и успехах президента Ильхама, как последователя политики Гейдара Алиева.
Далее с докладами выступили студентки третьего курса математического факультета Шахназ Теймурова «Жизнь Гейдара Алиева», Тюказ Шукюрова «Высказывания Гейдара Алиева», Лейла Гулиева «Труд Гейдара Алиева на благо молодежи».
Студентка Хиджран Гурбанова прочла стихотворение, посвященное общенациональному лидеру Гейдару Алиеву.