Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr olunmuş onlayn formatda şahmat yarışına start verildi
Yerləşdirilmə tarixi : 06 May 2021 14:49
SDU-da Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr olunmuş onlayn formatda şahmat yarışına start verildi
Mayın 6-da Sumqayıt Dövlət Universitetində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 98-ci ildönümünə həsr olunmuş əməkdaşlar arasında onlayn formatda şahmat yarışına start verildi.
Yarışın keçirilməsində məqsəd əməkdaşlar arasında intellektual idman növü olan şahmat oyununu təbliğ etmək, güclü şahmatçıları aşkara çıxarmaq, eyni zamanda müəllimlərin asudə vaxtlarını mənalı və səmərəli təşkil etməkdən ibarətdir.
Qeyd edək ki, yarışda Sumqayıt Dövlət Universitetinin və SDU-nun nəzdində fəaliyyət göstərən SDTK -nın əməkdaşlarından ibarət 8 komanda iştirak edir.

В СГУ стартовал онлайн-турнир по шахматам, посвященный 98-летию Общенационального лидера Гейдара Алиева
6 мая в Сумгаитском государственном университете прошел онлайн-турнир по шахматам среди сотрудников вуза, посвященный 98-летию Общенационального лидера Гейдара Алиева.
Целью проведения конкурса было пропагандировать шахматы как интеллектуальный вид спорта среди сотрудников, выявить сильных шахматистов, а также рационально организовать досуг преподавателей.
Отметим, что в соревнованиях принимают участие 8 команд, состоящих из сотрудников Сумгаитского государственного университета и действующего при СГУ СГТК.