Əsas səhifə | Xəbərlər | Təhsil naziri universitetlərdə vaksin vurulan təhsil işçilərinin faiz nisbətini açıqladı
Yerləşdirilmə tarixi : 06 Aprel 2021 11:52
Təhsil naziri universitetlərdə vaksin vurulan təhsil işçilərinin faiz nisbətini açıqladı
31 mart tarixinə olan göstəricilərə əsasən, ali təhsil müəssisələri arasında ilk olaraq ADA Universitetinin 50 yaşdan yuxarı pedaqoji və texniki heyətinin vaksinasiya prosesi artıq yekunlaşıb.
Bununla yanaşı, Sumqayıt Dövlət Universiteti (98.2 %), Azərbaycan Universiteti (93.7 %), Bakı Avrasiya Universiteti (91.6 %), Bakı Ali Neft Məktəbi (87.7 %) və Mingəçevir Dövlət Universitetinin (87 %) heyəti də bu prosesi yekunlaşdırmaq üzrədir. Təhsil Nazirliyi olaraq bu ali təhsil müəssisələrinin rəhbərliyinə və kollektivinə təşəkkür edirik.
Öyrənmə prosesinin davamlılığının təmin olunması və təhsil müəssisələrinin ənənəvi fəaliyyətinin bərpa edilməsi üçün vaksinasiya əsas şərtdir.

Главная страница | Новости | Министр образования объявил число вакцинированных сотрудников высших учебных заведений
Министр образования объявил число вакцинированных сотрудников высших учебных заведений
По имеющимся данным на 31 марта текущего года процесс вакцинации преподавательского и технического персонала старше 50 лет первым среди высших учебных заведений был завершен в университета АДА.
Процесс вакцинации сотрудников близится к завершению в Сумгаитском государственном университете (98,2%), Университете Азербайджан (93,7%), Бакинском Евразийском Университете (91,6%), Бакинской высшей школе нефти (87,7%) и Мингячевирском государственном университете (87%).
Вакцинация - необходимое условие для обеспечения непрерывности учебного процесса и восстановления традиционной формы образования в образовательных учреждениях.