Əsas səhifə | Xəbərlər | Təhsil naziri universitetlərdə vaksin vurulan təhsil işçilərinin faiz nisbətini açıqladı
Yerləşdirilmə tarixi : 06 Aprel 2021 11:52
Təhsil naziri universitetlərdə vaksin vurulan təhsil işçilərinin faiz nisbətini açıqladı
31 mart tarixinə olan göstəricilərə əsasən, ali təhsil müəssisələri arasında ilk olaraq ADA Universitetinin 50 yaşdan yuxarı pedaqoji və texniki heyətinin vaksinasiya prosesi artıq yekunlaşıb.
Bununla yanaşı, Sumqayıt Dövlət Universiteti (98.2 %), Azərbaycan Universiteti (93.7 %), Bakı Avrasiya Universiteti (91.6 %), Bakı Ali Neft Məktəbi (87.7 %) və Mingəçevir Dövlət Universitetinin (87 %) heyəti də bu prosesi yekunlaşdırmaq üzrədir. Təhsil Nazirliyi olaraq bu ali təhsil müəssisələrinin rəhbərliyinə və kollektivinə təşəkkür edirik.
Öyrənmə prosesinin davamlılığının təmin olunması və təhsil müəssisələrinin ənənəvi fəaliyyətinin bərpa edilməsi üçün vaksinasiya əsas şərtdir.

Home | News | THE MINISTER OF EDUCATION ANNOUNCED THE PERCENTAGE OF EDUCATORS VACCINATED IN UNIVERSITIES
Yerləşdirilmə tarixi : 06 April 2021 11:52
THE MINISTER OF EDUCATION ANNOUNCED THE PERCENTAGE OF EDUCATORS VACCINATED IN UNIVERSITIES
As of March 31, the vaccination process of ADA University's teaching and technical staff over the age of 50 has been completed for the first time among higher education institutions.
In addition, the staff of Sumgayit State University (98.2%), Azerbaijan University (93.7%), Baku Eurasia University (91.6%), Baku Higher Oil School (87.7%) and Mingachevir State University (87%) are about to complete this process. As the Ministry of Education, we thank the management and staff of these universities.
Vaccination is a prerequisite for ensuring the sustainability of the learning process and the restoration of the traditional activities of educational institutions.