Əsas səhifə | Xəbərlər | Qarabağ Azərbaycandır!
Şanlı Ordumuzun işğalçı Ermənistana qarşı həyata keçirdiyi əks-hücum əməliyyatlarını, hər gün qələbə ilə müşaiyyət olunan Vətən müharibəsini qürurla izləyirik. Uğurlu əks-hücum əməliyyatları vətəndaşlarımızda qələbə əzmini, ruh yüksəkliyini daha da artırıb. Cənab Ali Baş Komandan İlham Əliyevin qətiyyət, iradə, əzm, milli ruh və yüksək idarəçilik məharəti və rəhbərliyi, xalqımızın vətənpərvərlik duyğuları ilə birgə həmrəylik, birlik tariximizdə yeni səhifə açmaqda , Azərbaycan ordusu tariximizin ən şanlı və şərəfli qələbəsini qazanmaqdadır!
Sumqayıt Dövlət Universiteti olaraq torpaqlarımızın azad olunması uğrunda başlanmış savaşda dövlətimizin, Silahlı Qüvvələrimizin və Ali Baş Komandanımızın yanındayıq. Ali Baş Komandanın Vətənin müdafiəsi uğrunda bütün əmr, göstəriş və tapşırııqlarını yerinə yetirməyə hazırıq. Əminik ki, Azərbaycan Ordusu düşmən üzərində bütünlüklə zəfər çalacaq, Azərbaycan bayrağı əzəli torpağımız Qarabağın baş şəhərində Şuşada dalğalanacaqdır. Çünki Ali Baş Komandanımızın qeyd etdiyi kimi “Bizim işimiz haqq işidir!” “Qarabağ Azərbaycandır!”
Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbə heyəti tərəfindən hazırlanmış ordumuzun uğurlarını əks etdirən video-çarx da dediklərimizə əyani sübutdur!

Главная страница | Новости | Карабах - это Азербайджан!
Мы с гордостью наблюдаем за контрнаступлением нашей Славной Армии против армянских оккупантов. Успехи на фронте повышают волю к победе и воодушевляют наших граждан. Решительность, воля, настойчивость, национальный дух и умелое руководство Верховного главнокомандующего Ильхама Алиева, единство и солидарность с патриотически настроенным народом, открывают новую страницу в нашей истории, азербайджанская армия одерживает самую славную победу в истории!
Сумгаитский государственный университет поддерживает государство, наши вооруженные силы и нашего Верховного главнокомандующего в войне за освобождение оккупированных земель. Мы готовы выполнять все приказы, указания и задания Верховного Главнокомандующего по защите Родины. Мы уверены, что азербайджанская армия одержит полную победу над врагом, и азербайджанский флаг будет поднят в Шуше, столице нашей древней земли Карабаха, потому что, как заметил наш Верховный Главнокомандующий, «правда на нашей стороне!», «Карабах - это Азербайджан!»
Видео об успехах нашей армии, подготовленное студентами Сумгаитского государственного университета, является этому ярким доказательством.