Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız “CISKO WEBEX” şirkəti tərəfindən təşkil olunmuş onlayn təqdimatda iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 10 Avqust 2020 14:42
Əməkdaşlarımız “CISKO WEBEX” şirkəti tərəfindən təşkil olunmuş onlayn təqdimatda iştirak etdilər
Avqustun 7-də “Cisko Webex” şirkəti təhsil müəssisələri nümayəndələri üçün videokonfrans həllinin onlayn təqdimatını keçirdi.
Təqdimatda distant təhsili təkmilləşdirən mobil tətbiq aləti, video/audiokonfransların təşkili, konfransların lentə alınması, onlayn testlərin təşkili və analitikası, davamiyyət üzrə hesabatlar, diqqətlilik göstəricisi, “Skype for Business”, “Microsoft Link” və digər programlar vəsitəsilə istifadəçilərin konfranslara qoşulma imkanı barədə məlumat verildi. Təqdimat Cisko üzrə təlimçi və beynəlxalq ekspert Daniel Kirillov tərəfindən keçirildi.
Ümumilikdə videotəqdimata müxtəlif universitetlərdən 100-ə yaxın iştirakçı qoşulmuşdu. Onlayn keçirilən təqdimatda Sumqayıt Dövlət Universitetindən Elmi hissənin müdiri dosent Samir Orucov, Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri t.f.d.Samirə Məmmədova, Kompüter Texnologiyaları Mərkəzinin mütəxəssisi Anar Dünyamalıyev və Qiymətləndirmə və keyfiyyətə nəzarət bölməsinin operatoru Fətullayeva Sədaqət iştirak etdilər. Konfransın gedişatı zamanı iştirakçıların fəallıq göstəriciləri monitorda əks olunurdu və moderatorla canlı fikir mübadiləsinə qoşulmaq imkanı yaradılmışdı.
Videokonfransın sonunda tədbirin və təqdimatın təşkilinin qiymətləndirilməsi məqsədilə sorğu keçirildi. Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları müzakirələrdə fəal iştirak etdilər və sualları cavablandırdılar.

Yerləşdirilmə tarixi : 10 August 2020 14:42
On August 7, Cisco Webex Company hosted an online presentation of its video conferencing solution for representatives of education institutions.
The presentation provided information on the ability of users to join conferences using a mobile application that improves distance learning, video / audio conferencing, conference recording, organizing and analyzing online tests, attendance reports, alertness, Skype for Business, Microsoft Link and other programs. Cisco trainer and international expert Daniel Kirillov made a presentation.
In total, about 100 participants from different universities attended the video presentation. Associate professor Samir Orujov, head of the Scientific Section of Sumgayit State University, PhD in history Samira Mammadova, head of the Department of International Cooperation and Foreign Students, Anar Dunyamaliyev, specialist of the Center for Computer Technologies and Fatullayeva Sadagat, operator of the Department of Assessment and Quality Control took part in the online presentation. During the conference, the activity indicators of the participants were displayed on the monitor and it was possible to join a live exchange of opinions with the moderator.
At the end of the videoconference, a survey was conducted to assess the organization of the event and presentation. The staff of Sumgayit State University took an active part in the discussions and answered questions.