Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız “CISKO WEBEX” şirkəti tərəfindən təşkil olunmuş onlayn təqdimatda iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 10 Avqust 2020 14:42
Əməkdaşlarımız “CISKO WEBEX” şirkəti tərəfindən təşkil olunmuş onlayn təqdimatda iştirak etdilər
Avqustun 7-də “Cisko Webex” şirkəti təhsil müəssisələri nümayəndələri üçün videokonfrans həllinin onlayn təqdimatını keçirdi.
Təqdimatda distant təhsili təkmilləşdirən mobil tətbiq aləti, video/audiokonfransların təşkili, konfransların lentə alınması, onlayn testlərin təşkili və analitikası, davamiyyət üzrə hesabatlar, diqqətlilik göstəricisi, “Skype for Business”, “Microsoft Link” və digər programlar vəsitəsilə istifadəçilərin konfranslara qoşulma imkanı barədə məlumat verildi. Təqdimat Cisko üzrə təlimçi və beynəlxalq ekspert Daniel Kirillov tərəfindən keçirildi.
Ümumilikdə videotəqdimata müxtəlif universitetlərdən 100-ə yaxın iştirakçı qoşulmuşdu. Onlayn keçirilən təqdimatda Sumqayıt Dövlət Universitetindən Elmi hissənin müdiri dosent Samir Orucov, Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri t.f.d.Samirə Məmmədova, Kompüter Texnologiyaları Mərkəzinin mütəxəssisi Anar Dünyamalıyev və Qiymətləndirmə və keyfiyyətə nəzarət bölməsinin operatoru Fətullayeva Sədaqət iştirak etdilər. Konfransın gedişatı zamanı iştirakçıların fəallıq göstəriciləri monitorda əks olunurdu və moderatorla canlı fikir mübadiləsinə qoşulmaq imkanı yaradılmışdı.
Videokonfransın sonunda tədbirin və təqdimatın təşkilinin qiymətləndirilməsi məqsədilə sorğu keçirildi. Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları müzakirələrdə fəal iştirak etdilər və sualları cavablandırdılar.

Главная страница | Новости | Наши сотрудники приняли участие в онлайн презентации, организованной компанией CİSKO WEBEX
Yerləşdirilmə tarixi : 10 Август 2020 14:42
Наши сотрудники приняли участие в онлайн презентации, организованной компанией CİSKO WEBEX
7 августа компания CİSKO WEBEX провела онлайн презентацию решения видеоконференции для представителей учебных заведений.
На презентации была представлена информация о мобильном применении инструмента, совершенствующего дистантное образование, организации видео и аудиоконференций, записи конференций, организации и аналитике онлайн тестов, отчётах о посещаемости, показателе внимательности, возможностях подключения к конференциям пользователей посредством Skype for Business, Microsoft Link и других программ. Презентация проводилась инструктором и международным экспертом по CİSKO Даниелем Кириловым.
К видеоконференции в общей сложности подключились около 100 участников из различных университетов. Сумгаитский государственный университет на видеоконференции представляли зав.Научным отделом доцент Самир Оруджев, зав.Отделом международного сотрудничества и иностранных студентов д.ф.п.и.Самира Мамедова, специалист Центра компьютерных технологий Анар Дуньямалыев и оператор Отдела оценивания и контроля качества Саадат Фатуллаева. В ходе конференции активность участников отражалась на мониторе, и была создана возможность для обмена мнениями с модератором.
В заключение видеоконференции среди участников был проведён опрос с целью оценки организации презентации. Сотрудники СГУ активно участвовали в обсуждениях и ответили на все вопросы.