Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-da yaz semestrinin imtahan sessiyası onlayn formada uğurla davam edir
İyunun 9-da Sumqayıt Dövlət Universitetində bakalavriat səviyyəsinin I, II və III kurs tələbələri, I kurs magistrantlar, alt qruplarda, həmçinin ləğv olunmuş fənlər üzrə yaradılmış əlavə qruplarda təhsil alan tələbələr onlayn formada təşkil olunan yaz semestrinin imtahan sessiyasının ikinci gününü uğurla başa vurdular.
Rektor professor Elxan Hüseynov iyunun 8-də tələbələrlə onlayn görüş zamanı imtahanların mövcud qaydalara uyğun həyata keçirildiyini və hər bir fənn üzrə tərtib olunmuş imtahan suallarının məzmun və əhatəlilik meyarı əsas götürülərək müvafiq qaydada azaldıldığını və sadələşdirildiyini bildirmişdi. Qeyd etmişdi ki, SDU-da imtahanların giriş balı hamı üçün 49 bal hesablanıb, biletə daxil edilən imtahan suallarının sayı 5-dən 3-ə endirilib, imtahanların keçid balı minimum 17 bal qəbul edilib. Müxtəlif səbəblərdən cari imtahan sessiyasında iştirak edə bilməyən tələbələrin istəyi və müraciətləri olduğu halda avqustun 17-dən, sentyabrın 15-nə qədər icmal mühazirələr və imtahanlar təşkil ediləcək. Rektor mütəmadi olaraq imtahan prosesinə qatılacağını diqqətə çatdırmışdı.
Qeyd edək ki, iyunun 8-də bakalavriat və magistratura pilləsi üzrə imtahanlarda iştirak edən tələbələr 96% nəticə göstərmişdir.

В СГУ успешно продолжается весенняя экзаменационная сессия в режиме онлайн
9 июня в СГУ успешно завершился второй день экзаменационной сессии в режиме онлайн. В экзаменах участвовали студенты I, II и III курса бакалавриата, I курса магистратуры, подгрупп, а также дополнительных групп по аннулированным дисциплинам.
8 июня состоялась онлайн встреча ректора университета профессора Эльхана Гусейнова со студентами. Он сказал, что экзамены будут проведены в соответствии с существующими правилами и с учетом содержания и охвата составленных экзаменационных вопросов, которые в соответствующей форме сокращены и упрощены. Было отмечено, что для студентов в СГУ входной балл экзаменов рассчитан как 49 баллов, вопросы экзаменов сокращены с 5-ти до 3-х, а минимальный проходной балл составляет 17. По желанию и обращению студентов, не сумевших принять участие в текущей экзаменационной сессии, с 17 августа по 15 сентября будут организованы обзорные лекции и экзамены.
Ректор сказал, что регулярно будет контролировать проведение экзаменов.
Следует отметить, что студенты бакалавриата и магистратуры, участвующие в экзаменах 8 июня, показали результат в 96%. А сегодня 99% студентов бакалавров успешно сдали экзамен.