Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız British Council təşkilatı tərəfindən universitetlər arasında təşkil olunan onlayn vebinarda iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 09 May 2020 12:45
Əməkdaşlarımız British Council təşkilatı tərəfindən universitetlər arasında təşkil olunan onlayn vebinarda iştirak etdilər
İngiltərənin Azərbaycanda fəaliyyət göstərən British Council təşkilatı Koronavirus (COVID-19) pandemiyası dövründə Avropanın 15 ölkəsindəki universitetlərin qarşılaşdığı ümumi problemlərə cavab olaraq, universitetlər arasında müzakirələr üçün bir neçə onlayn vebinarlar təşkil edir.
Mayın 7-də keçirilən ilk vebinara Sumqayıt Dövlət Universitetinin əməkdaşları: İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin Biznesin idarə edilməsi və menecment kafedrasının müdiri dosent Qalib Hüseynov, Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin müdiri t.f.d. Samirə Məmmədova, Tarix və coğrafiya fakültəsinin baş müəllimi Sarvan Bədəlov, Filolgiya fakültəsinin Xarici dillər kafedrasının müəllimləri: Jalə Məmmədova və Samirə Rzayeva, Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin əməkdaşları: Nigar Məmmədova və Natavan Quliyeva, İnformasiya texnologiyaları mərkəzinin əməkdaşları: Anar Dünyamalıyev və Ülvi Ağayev qoşuldular.
Vebinarın təşkilində məqsəd ən çox distant təhsil modelləri, onlayn tədrisin keyfiyyəti, tələbələrin hərəkətliliyini təmin etmək, məsafədən tədqiqat əməkdaşlığından ibarətdir. İki ay davam edəcək bu vebinarlar həftədə bir dəfə olmaqla, 90 dəqiqə keçirilir. Zoom proqramı vasitəsilə ödənişsiz təşkil edilən hər vebinarda 30-50 universitet əməkdaşı iştirak edə bilər. Qeyd edək ki, moderator və 3 nümayəndədən ibarət panel qısa təqdimatlardan ibarət olur. İştirak edən universitetlərin nümayəndələri mövcud vəziyyətlə əlaqədar olaraq yaranan problemləri aradan qaldırmaq üçün müzakirələr aparırlar. Vebinarın mövzusu “Universitetlərin inkişaf etməkdə olan texnologiyalardan bütün fəaliyyətlərində istifadə fəallığının təmin edilməsi” idi. Əməkdaşlarımız vebinar zamanı yaranan sualları ismarıc bölməsinə göndərdilər. Spikerlər vebinarın sonunda həmin sualları cavablandırdılar.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ приняли участие в онлайн-вебинаре, организованном British Council между университетами
Yerləşdirilmə tarixi : 09 Май 2020 12:45
Сотрудники СГУ приняли участие в онлайн-вебинаре, организованном British Council между университетами
Организация British Council Англии, функционирующая в Азербайджане, организовала ряд вебинаров между 15 университетами Европы по обсуждению общих проблем в период пандемии коронавируса (COVİD-19).
В первом вебинаре 17 мая приняли участие сотрудники Сумгаитского университета: зав.кафедрой управления бизнесом и менеджмента доц.Галиб Гусейнов, зав. Отделом международного сотрудничества и иностранных студентов (ОМСИС) д.ф.п.и. Самира Мамедова, ст.преподаватель факультета Истории и географии Сарван Бадалов, преподаватели кафедры иностранных языков факультета Филологии Жаля Мамедова и Самира Рзаева, сотрудники ОМСИС Нигяр Мамедова и Натаван Гулиева, сотрудники Центра информационных технологий Анар Дуньямалыев и Ульви Агаев.
Целью вебинара была выработка самых различных моделей дистантного образования, обеспечение качества онлайн-обучения, мобильности студентов, проведение дистанционных исследований.
Вебинары будут проводиться в течение двух месяцев, по 90 минут, один раз в неделю.
На каждом из этих вебинаров, проводимых по программе Zoom, на бесплатной основе могут участвовать сотрудники из 30-50 университетов.
Следует отметить, что панель, состоящая из одного модератора и трех представителей, состоит из кратких презентаций. Сотрудники университетов, участвующих в вебинаре, проводит обсуждения, связанные со сложившейся ситуацией. Темой вебинара было «Обеспечение активности использования развивающихся технологий университетов во всех сферах их деятельности». Свои вопросы, возникающие в процессе вебинара, наши сотрудники отправляли в отдел поручений, а в заключение вебинара спикеры озвучивали ответы на них.