Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaş və tələbələri “Creativ Spark” layihəsi çərçivəsində onlayn seminarda iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 05 May 2020 18:31
SDU-nun əməkdaş və tələbələri “Creativ Spark” layihəsi çərçivəsində onlayn seminarda iştirak etdilər
Mayın 4-də Xəzər Universiteti və İngiltərənin Middlesex Universiteti tərəfindən “Creative Spark” layihəsi çərçivəsində British Council Creative Spark Tərəfdaşlığı Fondunun dəstəyi ilə seminar təşkil edildi. Spiker Middlesex Universitetinin dosenti Georgios Dafoulas “Sahibkarlığa baxış” mövzusunda çıxış edərək, əsas sahibkarlıq anlayışları, sahibkarlıq bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi və mexanizmləri haqqında məlumat verdi.
Seminarda Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin əməkdaşları: Natavan Quliyeva və Nigar Məmmədova, Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri Tayfun Hacılı, 5 nəfər tələbə: Fizika və elektroenergetika fakültəsindən Əli Ağacanlı, Tarix və coğrafiya fakültəsindən Şəhanə Hətəmova və Aydın Sadıqov, Filologiya fakültəsindən Türkiyə Cümhuriyyəti vətəndaşı Hamza Şahin, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsindən Pakizə Məsimli iştirak etdilər.
Görüş “Adobe Connect” proqramı vasitəsilə həyata keçirildi. Qeyd edək ki, seminar silsilə xarakter daşıyır və növbəti həftə də davam edəcəkdir.

COLLABORATORS AND STUDENTS OF SSU TOOK PART IN AN ONLINE SEMINAR WITHIN “CREATIVE SPARK” PROJECT
On May 4, Khazar University and the Middlesex University of the United Kingdom, with the support of the British Council Creative Spark Partnership Fund, organized a seminar within the “Creative Spark” project. Georgios Dafoulas, associate professor of Middlesex University, made a presentation “Entrepreneurship Overview” and spoke about the basic concepts of entrepreneurship and the development of entrepreneurial skills and mechanisms.
From Sumgayit State University, the seminar was attended by employees of the Department of International Cooperation and International Students Natavan Guliyeva and Nigar Mammadova, chairman of the Student Youth Organization Tayfun Hajili, 5 students: Ali Aghajanli from the Faculty of Physics and Electroenergetics, Shahane Hatamova and Aydin Sadigov from the Faculty of History and Geography, from the Faculty of Philology, Turkish citizen Hamza Shahin and Pakiza Masimli from the Faculty of Economics and Management.
The meeting took place with the help of Adobe Connect program. The seminar will continue its work next week.