Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun əməkdaş və tələbələri “Creativ Spark” layihəsi çərçivəsində onlayn seminarda iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 05 May 2020 18:31
SDU-nun əməkdaş və tələbələri “Creativ Spark” layihəsi çərçivəsində onlayn seminarda iştirak etdilər
Mayın 4-də Xəzər Universiteti və İngiltərənin Middlesex Universiteti tərəfindən “Creative Spark” layihəsi çərçivəsində British Council Creative Spark Tərəfdaşlığı Fondunun dəstəyi ilə seminar təşkil edildi. Spiker Middlesex Universitetinin dosenti Georgios Dafoulas “Sahibkarlığa baxış” mövzusunda çıxış edərək, əsas sahibkarlıq anlayışları, sahibkarlıq bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi və mexanizmləri haqqında məlumat verdi.
Seminarda Sumqayıt Dövlət Universitetindən Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin əməkdaşları: Natavan Quliyeva və Nigar Məmmədova, Tələbə Gənclər Təşkilatının sədri Tayfun Hacılı, 5 nəfər tələbə: Fizika və elektroenergetika fakültəsindən Əli Ağacanlı, Tarix və coğrafiya fakültəsindən Şəhanə Hətəmova və Aydın Sadıqov, Filologiya fakültəsindən Türkiyə Cümhuriyyəti vətəndaşı Hamza Şahin, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsindən Pakizə Məsimli iştirak etdilər.
Görüş “Adobe Connect” proqramı vasitəsilə həyata keçirildi. Qeyd edək ki, seminar silsilə xarakter daşıyır və növbəti həftə də davam edəcəkdir.

Главная страница | Новости | Сотрудники и студенты CГУ приняли участие в онлайн-семинаре в рамках проекта Creative Spark
Yerləşdirilmə tarixi : 05 Май 2020 18:31
Сотрудники и студенты CГУ приняли участие в онлайн-семинаре в рамках проекта Creative Spark
4 мая Университет Хазар и Университет Мидлсекс в Великобритании при поддержке Партнерского фонда British Council Creative Spark организовали семинар в рамках проекта Creative Spark. Доцент Университета Мидлсекс Георгиос Дафулас выступил с докладом «Обзор предпринимательства» и рассказал об основных концепциях предпринимательства, о развитии предпринимательских навыков и механизмов.
От Сумгаитского государственного университета на семинаре приняли участие сотрудники отдела международного сотрудничества и иностранных студентов Натаван Гулиева и Нигяр Мамедова, председатель студенческой молодежной организации Тайфун Гаджилы, 5 студентов: Али Агаджанлы с факультета Физики и электроэнергетики, Шахане Хатамова и Айдын Садыгов с факультета Истории и географии, с филологического факультета гражданин Турции Хамза Шахин и Пакиза Масимли с факультета экономики и управления.
Встреча состоялась с помощью программы Adobe Connect. Семинар продолжит свою работу на следующей неделе.