Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetində qiyabi təhsil alan tələbələr üçün dərslər onlayn şəkildə davam etdirilir
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Aprel 2020 23:35
Sumqayıt Dövlət Universitetində qiyabi təhsil alan tələbələr üçün dərslər onlayn şəkildə davam etdirilir
SDU-da koronavirus (COVİD-19) pandemiyası ilə əlaqədar olaraq, qiyabi şöbə üzrə təhsil alan tələbələr üçün də məsafədən dərslər uğurla həyata keçirilir. Bu məqsədlə aprelin 1-dən qiyabi formada təhsil alan II və III kurslar üçün dərslər moodle.sdu.edu.az saytı və “Microsoft Teams” proqramlarından istifadə etməklə təşkil olunur.
ERASMUS+ layihəsi çərçivəsində hazırlanmış Moodle sisteminə universitetin Kimya və biologiya fakültəsindən 2 qrup (III kurs), Fizika və elektroenergetika fakültəsindən 1 qrup (III kurs), Mühəndislik fakültəsindən 1 qrup (III kurs), İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsindən 10 qrup (5 qrup II kurs, 5 qrup III kurs), Tarix və coğrafiya fakültəsindən 2 qrup (1 qrup II kurs, 1 qrup III kurs), Filologiya fakültəsindən 6 qrup (3 qrup II kurs, 3 qrup III kurs) qoşulmuşdur. Tələbələr dərslərin mühazirə materiallarını və lazım olan ədəbiyyatları universitetin rəsmi saytı üzərindən qabaqcadan yerləşdirilmiş elektron kitabxanadan əldə edirlər.
Müəyyən səbəblərdən onlayn dərslərdə iştirak edə bilməyən tələbələrin sonradan həmin dərsləri dinləmələri üçün dərslərin videoçəkilişi aparılır.

Главная страница | Новости | В Сумгаитском государственном университете занятия для студентов заочного отделения продолжаются онлайн
Yerləşdirilmə tarixi : 19 Апрель 2020 23:35
В Сумгаитском государственном университете занятия для студентов заочного отделения продолжаются онлайн
В связи с пандемией коронавируса (COVID-19) студенты заочного отделения СГУ продолжают обучение онлайн. Для этого с 1 апреля организованы дистанционные занятия для студентов-заочников второго и третьего курсов с использованием сайтов moodle.sdu.edu.az и Microsoft Teams.
2 группы факультета химии и биологии (III курс), 1 группа факультета физики и электроэнергетики (III курс), 1 группа факультета инженерии (III курс), 10 групп факультета экономики и управления (5 групп II курса, 5 групп III курса), 2 группы факультета истории и географии (1 группа II курса, 1 группа III курса), 6 групп факультета филологии (3 группы II курса, 3 группы III курса) присоединились к системе Moodle, подготовленной в рамках проекта Erasmus+. Студенты получают лекционные материалы и необходимую литературу из электронной библиотеки, которая предварительно размещена на официальном сайте университета.
Все занятия записываются на видео, чтобы студенты, которые по каким-либо причинам не могут посещать онлайн-занятия могли прослушать их позже.