Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz onlayn təlimdə iştirak edəcəklər
Ölkəmizdə ingilis dili mütəxəssislərinə, ümumiyyətlə ingilis dilini öyrənənlərə və müəllimlərə dəstək üçün bir sıra layihələr təşkil edilir. Sumqayıt Dövlət Universiteti keyfiyyətli təhsil proqramı ilə ölkənin seçilən ali məktəbləri sırasındadır. SDU Avropa təhsil məkanına inteqrasiya istiqamətində mütəmadi olaraq dünyanın reytinq cədvəlində xüsusi mövqeyi olan Şərq, Avropa və Slavyan ölkələrinin nüfuzlu universitetləri ilə əlaqələrini genişləndirir, qabaqcıl texnologiyalar, idarəetmə üsulları, innovasiyalarla bağlı elmi-pedaqoji mübadilələr həyata keçirir. Geniş profilli Sumqayıt Dövlət Universiteti müasir dünya standartlarının tələblərinə uyğun texnologiya ilə işləyən müəssisələr üçün ixtisaslı kadrlar hazırlayır. Universitetdə fəaliyyət göstərən Linqvistik Mərkəz də bu istiqamətdə atılan addımlardan biridir. Ümumiyyətlə, universitetdə tələbələrin maraq, istək və qabiliyyətlərinə uyğun hər cür imkanlar yaradılıb. Təbii ki, bütün bunlar gələcəyimiz olan gənc nəslin sabahı üçündür.
Belə ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri aprel ayında “Creative spark” layihəsi çərçivəsində İngiltərənin Middlesax Universiteti və Xəzər Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə təşkil olunacaq “Sahibkarlıq bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi” adlı onlayn təlimlərdə iştirak edəcəklər.
Təlim haqqında verilən elana əsasən Beynəlxalq əməkdaşlıq və əcnəbi tələbələr şöbəsinin əməkdaşı Nigar Məmmədova, TGT-nin sədri Tayfun Hacılı, İqtisadiyyat və idaretmə fakültəsinin tələbəsi Pakizə Məsimli, Tarix və coğrafiya fakültəsinin tələbələri: Aydın Sadıqov, Şəhanə Hətəmova, Ayşən Hüseynova, Fizika və elektroenergetika fakültəsinin tələbəsi Əli Ağacanlı, Filologiya fakültəsinin tələbəsi Şahin Hamza müraciət etmiş, onlar dil bilikləri müsahibə yolu ilə yoxlanıldıqdan sonra təlimə namizəd kimi seçilmişlər.

Главная страница | Новости | Студенты СГУ примут участие в онлайн-тренинге
В нашей стране осуществляется ряд проектов для поддержки специалистов по английскому языку и, в целом, для изучающих английский язык. Сумгаитский государственный университет входит в число лучших вузов страны с качественной образовательной программой. В направлении интеграции в европейское образовательное пространство СГУ регулярно расширяет связи с престижными университетами Востока, Европы и славянских стран, которые занимают особое место в мировых рейтингах, проводит научно-педагогические обмены по передовым технологиям, методам управления и инновациям. Сумгаитский государственный университет имеет широкий профиль и готовит квалифицированные кадры для предприятий, работающих с технологиями, в соответствии с требованиями современных мировых стандартов. Лингвистический центр университета - один из шагов, сделанных в этом направлении. В целом в университете созданы все возможности в соответствии с интересами, желаниями и способностями студентов. Конечно, все это делается для будущего нашего молодежи.
В апреле студенты Сумгаитского государственного университета примут участие в онлайн-тренинге «Развитие предпринимательских навыков», организованном Университетом Мидлсекс в Великобритании и Университетом Хазар в рамках проекта Creative Spark.
Заявку на участие в тренинге подали: сотрудник отдела международного сотрудничества и иностранных студентов Нигяр Мамедова, председатель СМО Тайфун Гаджылы, студентка факультета Экономики и управления Пакиза Масимли, студенты факультета Истории и географии: Айдын Садыгов, Шахане Хатамова, Айшен Гусейнова, студент факультета Физики и электротехники Али Агаджанлы, студент факультета Филологии Шахин Хамза. Они были выбраны в качестве кандидатов на тренинг после проверки своих языковых навыков в ходе интервью.