Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrarası intellektual oyun keçirildi
Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü ilə “Evdə qal, təhsildən qalma” layihəsi çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə aprelin 9-da tələbələr arasında onlayn formatda intellektual oyun keçirildi.
Oyunun keçirilməsində məqsəd gənclərin intellektual səviyyəsini, dünyagörüşünü genişləndirmək, eləcə də asudə vaxtlarını səmərəli təşkil etməkdən ibarətdir.
Qeyd edək ki, oyunda 7 fakültənin komandaları iştirak etmişdir. Onlardan 1-ci yeri Filologiya fakültəsi, 2-ci yeri Kimya və biologiya fakültəsi, 3-cü yeri isə Mühəndislik fakültəsinin komandaları tutdu.

Главная страница | Новости | Состоялась интеллектуальная онлайн-игра среди студенто
9 апреля Студенческая молодежная организация Сумгаитского государственного университета организовала интеллектуальную онлайн-игру среди студентов в рамках инициированного Министерством образования проекта «Оставайся дома, не оставайся без образования».
Цель игры – повысить интеллектуальный уровень и расширить кругозор молодежи, а также эффективно организовать досуг студентов.
В игре приняли участие команды из 7 факультетов. Первое место заняла команда факультета филологии, второе – команда факультета химии и биологии, а третье - команда инженерного факультета.