Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrarası intellektual oyun keçirildi
Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü ilə “Evdə qal, təhsildən qalma” layihəsi çərçivəsində Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tələbə Gənclər Təşkilatının təşkilatçılığı ilə aprelin 9-da tələbələr arasında onlayn formatda intellektual oyun keçirildi.
Oyunun keçirilməsində məqsəd gənclərin intellektual səviyyəsini, dünyagörüşünü genişləndirmək, eləcə də asudə vaxtlarını səmərəli təşkil etməkdən ibarətdir.
Qeyd edək ki, oyunda 7 fakültənin komandaları iştirak etmişdir. Onlardan 1-ci yeri Filologiya fakültəsi, 2-ci yeri Kimya və biologiya fakültəsi, 3-cü yeri isə Mühəndislik fakültəsinin komandaları tutdu.

Home | News | AN INTELLECTUAL GAME WAS HELD BETWEEN THE STUDENTS
On April 9, an online intellectual game was organized by the Student Youth Organization of Sumgayit State University within the project "Stay at home, don’t stay away from education" initiated by the Ministry of Education.
The purpose of the game is to expand the intellectual level and outlook of students, as well as the effective organization of their leisure time.
It should be noted that the teams of 7 faculties took part in the game. The Faculty of Philology won first place, Chemistry and Biology second place and Engineering faculty third place.