Nümayəndəmiz Fransada səfərdə oldu
Avropa İttifaqı tərəfindən maliyyələşdirilən “Azərbaycanda ali təhsil sisteminin gücləndirilməsinə dəstək” Tvinninq layihəsi çərçivəsində Fransaya tədris səfəri başa çatdı. Səfər çərçivəsində Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin əməkdaşlarından, ölkəmizin bir sıra ali təhsil müəssisələrinin prorektorlarından və Tvinninq layihəsinin təmsilçisindən ibarət 9 nəfərlik nümayəndə heyəti Fransanın Təhsil Nazirliyində və müvafiq ali məktəblərində oldular.
Səfərin məqsədi Fransa universitetlərində tətbiq edilən qabaqcıl təcrübə və yanaşmalar, eləcə də bu yanaşmalarla bağlı dövlət və universitetlərin həyata keçirdiyi siyasətlə tanışlıq idi.
Bakı Dövlət Universiteti, Sumqayıt Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Azərbaycan Texniki Universiteti, Bakı Mühəndislik Universiteti və Təhsil Nazirliyinin Elm, ali və orta ixtisas şöbəsi, eləcə də yeni yaradılmış Təhsildə Keyfiyyət Agentliyini təmsil edən nümayəndələr bu məqsədlə Fransanın Beynəlxalq Təhsil Təşkilatı, Ali Təhsil, Elmi-Tədqiqat və İnnovasiyalar Nazirliyi və Ali Təhsil və Elmi Tədqiqatın Qiymətləndirilməsi üzrə Ali Şurasında (HCERES) görüşlər keçirdilər.
Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universitetini Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov təmsil etdi.

Представитель нашего университета посетил Францию
Представитель нашего университета в рамках финансируемого ЕС Twinning «Поддержка усиления высшего образования в Азербайджане» в составе делегации побывал во Франции. Делегация, состояла из 9 человек, и включала в себя сотрудников Министерства образования Азербайджанской Республики, проректоров ряда высших учебных заведений нашей страны и представителей проекта Twinning. Представители делегации посетили Министерство образования и некоторые университеты Франции.
Целью поездки было ознакомление с передовым опытом французских университетов и практикой применения новых подходов.
Представители Бакинского государственного университета, Сумгаитского государственного университета, Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности, Азербайджанского технического университета, Бакинского инженерного университета и Отдела науки, высшего и среднего образования Министерства образования, а также недавно созданного Агентства по обеспечению качества в образовании провели встречи с Организацией международного образования Франции, в Министерстве высшего образования, научных исследований и инноваций и в Высшем Совете по оценке высшего образования и научных исследований (HCERES).
Следует отметить, что Сумгаитский государственный университет представлял проректор по организации учебного процесса и технологиям обучения доц. Натиг Талыбов.