SDU-nun tələbələri Polimer Materialları İnstitutunda təcrübə keçirlər
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Kimya və biologiya fakültəsinin və ali məktəbin nəzdində fəaliyyət göstərən Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecinin Kimyəvi birləşmələrin keyfiyyətinə analitik nəzarət ixtisası üzrə təhsil alan tələbələri AMEA-nın Polimer Materialları İnstitutunda istehsalat təcrübəsinə başlayıblar.
Əvvəlcə təcrübəçi gənclər 2016-cı ildən etibarən PMİ-nin nəzdində fəaliyyət göstərən SDU-nun “Yüksəkmolekullu birləşmələr kimyası və ekologiya” elm və tədris mərkəzinin fəaliyyəti və müəssisənin laboratoriyalarında aparılan elmi-tədqiqat işləri ilə tanış oldular.
Qeyd edək ki, tələbələr təcrübə müddətində institutun elmi seminarlarında iştirak edəcək, istifadə olunan cihaz və avadanlıqların iş prinsiplərini öyrənəcəklər. Təcrübə prosesi tələbələrin elmi işə cəlb olunması, onlarda tədqiqatçılıq və peşə fəaliyyəti üçün zəruri praktiki vərdişlərin formalaşdırılması məqsədini daşıyır.

Home | News | SSU STUDENTS ARE INTERNING ON THE INSTITUTE OF POLYMER MATERIALS
Students of the Faculty of Chemistry and Biology of Sumgayit State University and students of the Sumgayit State Technical College under SSU studying in the specialty “Analytical quality control of chemical compounds” began an internship at the Institute of Polymer Materials of ANAS.
Initially, the students familiarized themselves with the activities of the SSU Scientific and educational center “Chemistry of High Molecular Compounds and Ecology”, which has been operating at the IPM since 2016, and with the research work carried out in the laboratories of the enterprise.
It should be noted that during the internship, students will attend scientific seminars of the institute and study the principles of operation of the devices and equipment used. The purpose of the practice is the involvement of students in scientific activity, the formation of their practical skills necessary for their scientific and professional activities in the future.