Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbəsi intihar edib
Sumqayıt Dövlət Universitetinin Filologiya fakültəsinin 4-cü kurs tələbəsi Müzəffər Qəzənfər oğlu Qurbanov özünü asaraq intihar edib. Hadisə Sumqayıt şəhərində baş verib.
Fakültədən verilən məlumata əsasən Müzəffər Qurbanovun dərsə davamiyyəti yaxşı olub, ötən gün AMEA-nın Folklor İnstitutunda istehsalat təcrübəsində iştirak edib.
Tələbə yoldaşları bildiriblər ki, Müzəffər Qurbanov intihar etməzdən əvvəl dəfələrlə azyaşlı qardaşının itkisinə dözə bilmədiyini və ona tezliklə qovuşacağını söyləyib. Sonradan isə 2017-ci ildən sevdiyi qızın başqası ilə nişanlanması ona böyük zərbə olub və bu barədə öz sosial səhifəsində paylaşım edib.
Sumqayıt Dövlət Universitetinin kollektivi Müzəffər Qurbanovun vəfatından kədərləndiyini bildirir və mərhumun ailəsinə dərin hüznlə başsağlığı verir.

Home | News | THE STUDENT OF SUMGAYIT STATE UNIVERSITY COMMITTED SUICIDE
Muzaffar Gazanfar oglu Gurbanov, fourth-year student of the Philological faculty of the Sumgayit State University, committed suicide. The incident occurred in Sumgayit.
According to the information provided by the faculty, Muzaffar Gurbanov attended classes well and participated in internship at the Institute of Folklore of ANAS.
His groupmates said that before the suicide, Muzaffar Gurbanov repeatedly said that he could not bear the loss of his younger brother and would soon reunite with him. Later, the engagement of his beloved girl with another was another blow for him, and he shared his feelings on his page on social networks.
The staff of Sumgayit State University mourns over the death of Muzaffar Gurbanov and expresses deep condolences to the family of the deceased.