Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız Tvinninq layihəsi çərçivəsində seminarda iştirak etdilər
Fevralın 18-dən 20-dək Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Texniki Universitetində (AzTU) “Azərbaycanda ali təhsil sisteminin gücləndirilməsinə dəstək” adlı Tvinninq layihəsi çərçivəsində “İnnovativ tədris, təlim və qiymətləndirmə” mövzusunda seminar keçirildi. Seminarın əsas məqsədi innovativ tədris, təlim və beynəlxalq təcrübə əsasında qiymətləndirməyə dair məlumatlılığı, həmçinin tədrisin və təlimin keyfiyyətini artırmaqdan ibarətdir.
Litva və Latviyadan olan ekspertlər qeyd etdilər ki, Avropa ali təhsil məkanının prinsip və mexanizmlərini tətbiq etməklə, Azərbaycanda ali təhsilin institusional potensialını artırmaq qarşıya qoyulan hədəflərdəndir.
Seminarda bir çox ali məktəblərlə yanaşı, Sumqayıt Dövlət Universitetinin bir qrup əməkdaşı: Qiymətləndirmə və keyfiyyətə nəzarət bölməsinin müdiri dosent Xəlil Alıyev, Elektromexanika kafedrasının müdiri dosent Turqay Hüseynov, Tarix və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Sarvan Bədəlov, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Aynurə Bağırova, İnformasiya və kompüter texnikası kafedrasının baş müəllimi Fəridə Ağayeva, Neft kimyası və kimya mühəndisliyi kafedrasının assistenti Elnur Əhmədov iştirak etdilər.

SSU EMPLOYEES TOOK PART IN THE SEMINAR WITHIN THE FRAMEWORK OF THE TWINNING PROJECT
From February 18 to 20, in the framework of the Twinning project "Support to the Improvement of Higher Education System in Azerbaijan", by the organizational support of the Ministry of Education, a seminar "Innovative Teaching, Training and Assessment" was held at the Azerbaijan Technical University (AzTU). The main goal of the seminar was to raise the awareness of participants about assessment based on international experience, innovative teaching and learning.
Experts from Lithuania and Latvia noted that increasing the institutional capacity of higher education in Azerbaijan is becoming an important task, using the principles and mechanisms of the European higher education space.
Along with other universities, a group of SSU employees also took part in the seminar: Department of Evaluation and Quality Control assoc. prof. Khalil Aliyev, head of the Department of Electromechanics assoc. prof. Turgay Huseynov, senior lecturer of the Department of History and its teaching methods Sarvan Badalov, senior lecturer of the Department of the Azerbaijani language and its teaching methods Aynura Baghirova, senior lecturer of the Department of Information and Computer technics Farida Aghayeva, assistant of the Department of Petrochemistry and Chemical Engineering Elnur Ahmadov.