Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız Tvinninq layihəsi çərçivəsində seminarda iştirak etdilər
Fevralın 18-dən 20-dək Təhsil Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə Azərbaycan Texniki Universitetində (AzTU) “Azərbaycanda ali təhsil sisteminin gücləndirilməsinə dəstək” adlı Tvinninq layihəsi çərçivəsində “İnnovativ tədris, təlim və qiymətləndirmə” mövzusunda seminar keçirildi. Seminarın əsas məqsədi innovativ tədris, təlim və beynəlxalq təcrübə əsasında qiymətləndirməyə dair məlumatlılığı, həmçinin tədrisin və təlimin keyfiyyətini artırmaqdan ibarətdir.
Litva və Latviyadan olan ekspertlər qeyd etdilər ki, Avropa ali təhsil məkanının prinsip və mexanizmlərini tətbiq etməklə, Azərbaycanda ali təhsilin institusional potensialını artırmaq qarşıya qoyulan hədəflərdəndir.
Seminarda bir çox ali məktəblərlə yanaşı, Sumqayıt Dövlət Universitetinin bir qrup əməkdaşı: Qiymətləndirmə və keyfiyyətə nəzarət bölməsinin müdiri dosent Xəlil Alıyev, Elektromexanika kafedrasının müdiri dosent Turqay Hüseynov, Tarix və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Sarvan Bədəlov, Azərbaycan dili və onun tədrisi metodikası kafedrasının baş müəllimi Aynurə Bağırova, İnformasiya və kompüter texnikası kafedrasının baş müəllimi Fəridə Ağayeva, Neft kimyası və kimya mühəndisliyi kafedrasının assistenti Elnur Əhmədov iştirak etdilər.

Сотрудники СГУ приняли участие в семинаре в рамках проекта Twinninq
18 февраля в Азербайджанском техническом университете (АТУ) в рамках проекта Twinninq «Поддержка системы высшего образования в Азербайджане» при организационной поддержке Министерства образования был проведен семинар «Инновативное преподавание, обучение и оценивание». Основной целью семинара было повышение осведомлённости участников об оценивании на основе международного опыта, инновативного преподавания и обучения.
Эксперты из Литвы и Латвии отметили, что важной задачей становится повышение институционального потенциала высшего образования в Азербайджане, с применением принципов и механизмов европейского образовательного пространства.
Наряду с другими вузами, в семинаре приняла участие группа сотрудников СГУ: зав. Отделом оценивания и контроля качества доц. Халил Алыев, зав. кафедрой электромеханики доц. Тургай Гусейнов, ст. преподаватель кафедры истории и методики её преподавания Сарван Бадалов, ст. преподаватель кафедры азербайджанского языка и методики его преподавания Айнура Багирова, ст. преподаватель кафедры информатики и компьютерной техники Фарида Агаева, ассистент кафедры нефтяной химии и химической инженерии Эльнур Ахмедов.