Əsas səhifə | Xəbərlər | Filologiya fakültəsində tələbələrin istehsalat təcrübəsinə dair görüş keçirildi
Yerləşdirilmə tarixi : 17 Fevral 2020 13:14
Filologiya fakültəsində tələbələrin istehsalat təcrübəsinə dair görüş keçirildi
Fevralın 14-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Filologiya fakültəsinin IV kurs tələbələrinin keçəcəkləri istehsalat təcrübəsinə dair görüş keçirildi.
Görüşdə fakültə dekanı, kafedra müdirləri, müəllimlər və tələbələr iştirak etdilər.
Filologiya fakültəsinin dekanı dosent Sevinc Həmzəyeva çıxış edərək, istehsalat təcrübəsinin əhəmiyyətindən və təcrübə qaydalarından danışaraq tələbələrə uğurlar arzuladı. Bildirdi ki, ali məktəb tələbələrinin tədris prosesinin vacib istiqamətlərindən biri istehsalat təcrübəsidir. İstehsalat təcrübəsinin əsas məqsədi tələbələrin ilboyu auditoriyalarda əldə etdiyi nəzəri bilikləri təcrübə ilə vəhdətdə daha dərindən öyrənməsi, lazımı peşə qabiliyyətini mənimsəməsi, eləcə də peşəkar kadr kimi yetişməsindən ibarətdir.
Dosent Sevinc Həmzəyeva tələbələrin pedaqoji və istehsalat təcrübəsi ilə əlaqədar keçiriləcək müəsisələr ( 25, 2, 3, 1, 27, 15, 39, 4,12, 5 saylı Sumqayıt şəhər məktəbləri, 11, 24 saylı uşaq bağçaları və AMEA-nın Folklor Institutu) və təcrübədə iştirak edəcək ixtisaslar (Azərbayacan dili və ədəbiyyatı müəllimliyi, Filologiya, Psixologiya, Xarici dil müəllimliyi, İbtidai sinif müəllimliyi, Məktəbəqədər təlim və tərbiyə, Təhsildə sosial psixoloji xidmət) barədə məlumat verdi.

Главная страница | Новости | На филологическом факультете состоялась встреча в связи с производственной практикой студентов
Yerləşdirilmə tarixi : 17 Февраль 2020 13:14
На филологическом факультете состоялась встреча в связи с производственной практикой студентов
14 февраля в Сумгаитском государственном университете состоялось встреча в связи с производственной практикой студентов четвертого курса филологического факультета.
На встрече присутствовали декан факультета, заведующие кафедрами, преподаватели и студенты.
Декан филологического факультета доц. Севиндж Гамзаева рассказала о важности производственной практики, правилах прохождения практики и пожелала студентам успехов. Она сказала, что одним из наиболее важных направлений процесса обучения студентов является производственная практика. Ее основная цель заключается в сочетании полученных студентами теоретических знаний с приобретением необходимых практических навыков, что будет способствовать подготовке профессиональных кадров.
Доц. Севиндж Гамзаева объявила список образовательных учреждений (Сумгаитские городские школы № 25, 2, 3, 1, 27, 15, 39, 4,12, 5, детские сады № 11, 24, ИНСТИТУТ ФОЛЬКЛОРА НАНА), в которых будут проходить педагогическую и производственную практику студенты, а также специальностей, по которым будет проходить практика (учитель азербайджанского языка и литературы, филология, психология, учитель иностранного языка, методика начального образования, дошкольное образование и воспитание, социально-психологические услуги в образовании).