Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız “Twinninq” layihəsi çərçivəsində keçirilən təlimlərdə iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 14 Fevral 2020 14:25
Əməkdaşlarımız “Twinninq” layihəsi çərçivəsində keçirilən təlimlərdə iştirak etdilər
Fevralın 11-dən 13-dək Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetində Avropa ali təhsil məkanında keyfiyyət təminatı üzrə standartlar və təlimatlar (ESG), Ali Təhsildə Keyfiyyətə Təminat üzrə Avropa Assosiasiyası (ENQA), Avropa Tələbələr Birliyi (ATB), Avropa Universitetlər Assosiasiyası (EUA), Ali Təhsil Müəssisələrinin Avropa Assosiasiyası (EURASHE), Müəllim Həmkarlar İttifaqları Federasiyası (Eİ), Avropa Biznes Təşkilatı (BusinessEurope), Ali Təhsildə Keyfiyyət Təminatı üzrə Avropa Reyestri Təşkilatı (EQAR) tərəfindən təşkil olunan “Twinninq” layihəsi çərçivəsində keçirilən təlimlərdə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Fizika və onun tədrisi metodikası kafedrasının müdiri dosent Fuad Məmmədov,Tədris hissəsinin müdiri Sabir Behbudov, İnformatika kafedrasının baş müəllimi Aygün Tağıyeva, İnformasiya və kompüter texnikası kafedrasının müəllimi Könül Allahverdiyeva, Xarici dillər kafedrasının müəllimi Aytən Bunyatova iştirak etdilər.
Təlim Litvadan dəvət olunmuş fəlsəfə doktoru, dosent İnga Juknyte-Peteriekiene tərəfindən keçirildi. Təlimin yekununda iştirakçılara sertifikatlar verildi.

Главная страница | Новости | Сотрудники СГУ приняли участие в тренингах в рамках проекта «Twinninq»
С 11 по 13 февраля в Азербайджанском государственном университете в рамках проекта «Twinninq» были проведены тренинги, организованные Европейскими стандартами и инструкциями по обеспечению качества в пространстве высшего образования (ESG), Европейской Ассоциаций по обеспечению качества в высшем образовании (ENQA), Европейским студенческим объединением (АТВ), Европейской Ассоциацией университетов (EVA), Европейской Ассоциацией вузов (EURASHE) Федерацией профсоюзов учителей (Eİ), Европейской организацией бизнеса Business Europe) и Европейской реестрской организацией по обеспечению качества в образовании (EQAR). В тренингах приняли участие сотрудники Сумгаитского государственного университета: зав. кафедрой физики и её преподавания доц.Фуад Мамедов, зав. Учебной частью Сабир Бехпудов, ст.преподаватель кафедры информатики Айгюн Тагиева, преподаватель кафедры информации и компьютерной техники Кёнуль Аллахвердиева, преподаватель кафедры иностранных языков Айтен Буньятова.
Тренинги проводились доктором философии, доцентом Ингой Юкнйете–Петериекиене, приглашенной из Литвы. После завершения тренингов всем участникам были вручены сертификаты.