Əsas səhifə | Xəbərlər | Əməkdaşlarımız “Twinninq” layihəsi çərçivəsində keçirilən təlimlərdə iştirak etdilər
Yerləşdirilmə tarixi : 14 Fevral 2020 14:25
Əməkdaşlarımız “Twinninq” layihəsi çərçivəsində keçirilən təlimlərdə iştirak etdilər
Fevralın 11-dən 13-dək Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetində Avropa ali təhsil məkanında keyfiyyət təminatı üzrə standartlar və təlimatlar (ESG), Ali Təhsildə Keyfiyyətə Təminat üzrə Avropa Assosiasiyası (ENQA), Avropa Tələbələr Birliyi (ATB), Avropa Universitetlər Assosiasiyası (EUA), Ali Təhsil Müəssisələrinin Avropa Assosiasiyası (EURASHE), Müəllim Həmkarlar İttifaqları Federasiyası (Eİ), Avropa Biznes Təşkilatı (BusinessEurope), Ali Təhsildə Keyfiyyət Təminatı üzrə Avropa Reyestri Təşkilatı (EQAR) tərəfindən təşkil olunan “Twinninq” layihəsi çərçivəsində keçirilən təlimlərdə Sumqayıt Dövlət Universitetindən Fizika və onun tədrisi metodikası kafedrasının müdiri dosent Fuad Məmmədov,Tədris hissəsinin müdiri Sabir Behbudov, İnformatika kafedrasının baş müəllimi Aygün Tağıyeva, İnformasiya və kompüter texnikası kafedrasının müəllimi Könül Allahverdiyeva, Xarici dillər kafedrasının müəllimi Aytən Bunyatova iştirak etdilər.
Təlim Litvadan dəvət olunmuş fəlsəfə doktoru, dosent İnga Juknyte-Peteriekiene tərəfindən keçirildi. Təlimin yekununda iştirakçılara sertifikatlar verildi.

Home | News | SSU EMPLOYEES TOOK PART IN THE TRAININGS WITHIN THE FRAMEWORK OF THE “TWINNING” PROJECT
SSU EMPLOYEES TOOK PART IN THE TRAININGS WITHIN THE FRAMEWORK OF THE “TWINNING” PROJECT
From February 11 to 13, the trainings were held at Azerbaijan State Pedagogical University within “Twinning” project, organized by the Standards and Guidelines for Quality Assurance in the European Higher Education Area (ESG), the European Association for the Quality Assurance in Higher Education (ENQA), European Student Association , the European Association of Universities (EUA), the European Association of Universities (EURASHE), the Federation of Teacher Unions (EI), the European Business Organization (Business Europe) and the European Registry Office on Quality Assurance in Education (EQAR). The trainings were attended by employees of Sumgayit State University: head of the Department of Physics and its teaching methods, associate professor Fuad Mammadov, head of the Teaching section Sabir Behbudov, senior lecturer of the Department of Informatics Aygun Taghiyeva, teacher of the Department of Information and computer technology Konul Allahverdiyeva and the teacher of the Department of Foreign languages Ayten Bunyatova.
The trainings were conducted by PhD, associate professor Inga Juknyte-Peteriekienė invited from Lithuania. After the training, all participants were awarded certificates.