Əməkdaşlarımız Sumqayıt Dövlət Universitetinin nəzdində Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecində keçirilən imtahan prosesini izlədilər
Sumqayıt Dövlət Texniki Kollecdə həm tədris prosesi, həm də imtahanlar universitet rəhbərliyi tərəfindən daim nəzarət olunur, diqqətdə saxlanılır. Bu məqsədlə yanvarın 13-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Tədris Metodik Mərkəzin direktoru Faiq Şirinov kollecdə keçirilən imtahan prosesini izlədilər, tələbələrin imtahanların gedişinə münasibəti ilə maraqlandılar.
Kollecin direktoru dosent Mətanət Pirquliyeva imtahanların təşkili barədə dosent Natiq Talıbova ətraflı məlumat verdi. Bildirdi ki, kollecdə payız semestrinin imtahanları müvafiq təlimatlara uyğun həyata keçirilir. İmtahanlarda şəffaflığın təmin olunmasını həyata keçirmək məqsədilə hazırlıq işləri vaxtında görülüb. 2019-2020-ci tədris ilinin payız semestrinin imtahan sessiyasını mövcud qaydalara uyğun təşkil etmək, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı və obyektivliyi təmin etmək üçün İmtahan qərargahı yaradılıb. İmtahan sessiyasının gedişində baş verə biləcək neqativ halların qarşısını almaq məqsədilə kollecdə Təklif və iradlar qutusu asılıb. Həmçinin sessiya müddətində vaxtaşırı olaraq kollecdə imtahanların gedişinin şəffaflığını müşahidə etmək üçün Sumqayıt Dövlət Universitetinin rektorluğu yanında İctimai Nəzarət və Məsləhət Şurasının üzvləri, valideynlər və KİV nümayəndələrinin iştirakları təmin edilir. Bu şəraitdən razı qalan nümayəndələr universitet rəhbərliyinə və kollecin pedaqoji kollektivinə minnətdarlıqlarını ifadə edirlər.
Sonra Tədrisin təşkili və təlim texnologiyaları üzrə prorektor dosent Natiq Talıbov, Tədris Metodik Mərkəzin direktoru Faiq Şirinov auditoriyalarda olaraq ,imtahan prosesini müşahidə edib, imtahanların aşkarlıq şəraitində, ədalətli, şəffaf və obyektiv keçirilməsi üçün öz tapşırıq və tövsiyələrini verib, tələbə-gənclərə uğurlar arzuladılar.

Представители руководства СГУ наблюдали за ходом экзаменов в Сумгаитском государственном техническом колледже
Учебный процесс и экзамены в Сумгаитском государственном техническом колледже при Сумгаитском государственном университете постоянно контролируются руководством СГУ. В связи с этим 13 января проректор по организации учебного процесса и технологии обучения доц. Натиг Талыбов, директор Учебно-методического центра Фаиг Ширинов наблюдали за ходом экзаменов в Сумгаитском государственном техническом колледже.
Директор колледжа доц. Метанет Пиргулиева проинформировала проректора доц. Натига Талыбова об организации экзаменационного процесса. Она сказала, что организация экзаменов осеннего семестра 2019-2020 учебного года в колледже соответствует действующим правилам проведения экзаменов. Своевременно были проведены подготовительные мероприятия для обеспечения объективности при оценке знаний студентов на экзаменах. С этой целью в колледже был создан экзаменационный штаб. Для предотвращения любых неблагоприятных обстоятельств, которые могут возникнуть во время экзаменационной сессии в колледже, установлена урна для жалоб и предложений. Так же во время сессии членам Общественного контроля и Консультативного совета, родителям и представителям средств массовой информации будет предоставляться возможность наблюдать за процессом проведения экзаменов в колледже. Студенты выразили благодарность администрации университета и преподавательскому составу колледжа за создание благоприятных условий для сдачи экзаменов.
Затем проректор по организации учебного процесса и технологии обучения доц. Натиг Талыбов и директор Учебно-методического центра Фаиг Ширинов побывали в аудиториях, где проходили экзамены. Здесь они встретились со студентами, выслушали их мнение и дали некоторые рекомендации по поводу проведения экзаменов. В конце представители руководства СГУ пожелали студентам успешно сдать сессию.