Kimya və biologiya fakültəsinin məzunları 35 ildən sonra görüşdülər
Dekabrın 21-də Sumqayıt Dövlət Universitetinin Kimya texnologiya ixtisasını 1984-cü ildə bitirmiş məzunları 35 ildən sonra bu doğma təhsil ocağında yenidən toplaşaraq bir-birləri ilə görüşdülər. Bir daha bu günlərin bəhrəsində əziyyətləri olmuş müəllimlərini yad edərək, auditoriyada oturub, tələbəlik anlarını yaşadılar, ağarmış saçlarla ötən gənclik illərini ən kövrək hisslərlə xatırladılar.
Məzunlar öncə universitetin rektoru professor Elxan Hüseynovla görüşdülər. Rektor məzunları bir arada görməkdən məmnunluğunu ifadə etdi və bildirdi ki, vaxtilə universitetdə təhsil alan gənclərin əksəriyyəti bu gün ölkəmizdə müxtəlif vəzifələr tutan, müəyyən mövqeyə malik olan ixtisaslı, peşəkar kadrlardır.
Sonra məzunlar Kimya və biologiya fakültəsinin dekanı dosent Mahal Muradovla görüşdülər. Dosent Mahal Muradov fakültəsinin keçən müddət ərzində qazandığı uğurlardan, maddi-texniki bazanın möhkəmləndirilməsindən, təhsilin dünya standartlarına çatdırılması üçün görülən işlərdən, xarici əlaqələrin genişləndirilməsindən bəhs etdi. O, məzunların uğurlarını alqışlamaqla bərabər, fakültənin ən gözəl ənənələrinin bu gün də davam etdirməsini xüsusilə vurğuladı. Məzunlar auiditoriyaları gəzdikcə universitetin son dərəcədə dəyişdiyinə şahid oldular. Laboratoriyaların yenidən qurulması, geniş tədqiqat imkanlarına malik yeni tipli laboratoriyanın yaradılması onlarda iftixar hissi yaratdı.
Məzunlar illər öncə əyləşdikləri auditoriyada oldular. SDU-nun Ekologiyası kafedrasının baş müəllimi Gülayə Seyidova, Sosial Təminat Nazirliyinin idarə rəisi Miryusif Seyidov, Etilen-Polietilen zavodunun direktor müavini Nafiq Beydullayev, “Rabitəsənaye”MMC-nin direktoru İlqar Məmmədov, Bakı Qida Yağ fabrikinin sahə müdiri Sahib İsgəndərov, Bakı şəhər 115 saylı tam orta məktəbin müəllimi Nəcibə Yusifova, SOCAR-ın təhlükəsizlik üzrə mühəndisi Mehparə Kərimova, Maliyyə şöbəsinin audit yoxlama üzrə mütəxəssisi Səməd İbrahimov, kimya müəllimi Bəsti Hacıyeva, Üzvi sintez zavodunun texniki şöbə rəisi Məqsudə Quliyeva, həmin zavodun təbiətin mühafizəsi üzrə mühəndisi Rəfiqə Həsənova və başqaları tələbəlik illərini kövrək xatirələrlə yad edərək, sonda göstərdikləri diqqətə görə universitet rəhbərliyinə dərin təşəkkürlərini bildirdilər.

Главная страница | Новости | ВЫПУСКНИКИ ФАКУЛЬТЕТА ХИМИИ И БИОЛОГИИ ВСТРЕТИЛИСЬ СПУСТЯ 35 ЛЕТ
21 декабря в Сумгаитском государственном университете через 35 лет встретились в стенах родного учреждения выпускники факультета химии и биологии, окончившие вуз в 1984 году по специальности химическая технология. Они вспоминали своих учителей, снова сели за парты в аудитории, поговорили о своих студенческих годах.
Выпускники встретились с ректором университета проф. Эльханом Гусейновым. Ректор сказал, что он рад видеть выпускников вместе, отметив, что большинство молодых людей, окончивших наш университет, являются квалифицированными и хорошо подготовленными специалистами, работающими в различных отраслях промышленности, экономики и образования страны.
Затем выпускники встретились с деканом факультета Химии и биологии доц. Махалом Мурадовым. Он рассказал о достижениях факультета за последнее время и о его международных связях. Осмотрев университет, выпускники и сами смогли убедиться, как кардинально изменился университет.
Старший преподаватель кафедры экологии СГУ Гюлая Сеидова, начальник отдела Министерства социального обеспечения Мирюсиф Сеидов, заместитель директора Этилен-полиэтиленового завода Нафик Бейдуллаев, директор ООО «Rabitəsənaye” Ильгар Мамедов, директор участка Бакинской маслопроизводственной фабрики Сахиб Искендеров, учитель бакинской средней школы № 115 Наджиба Юсифова, инженер по технике безопасности SOCAR Мехпара Керимова, специалист по аудиту Финансового отдела Самед Ибрагимов, учитель химии Басти Гаджиева, начальник Технического отдела на заводе органического синтеза Мегсуда Гулиева и другие выразили глубокую благодарность администрации университета за внимание, которое она проявила к ним.