SDU-da “Müəllimlər arasında ixtisas olimpiadası”nın Sumqayıt mərhələsi başa çatdı
Dekabrın 24-də Sumqayıt Dövlət Universitetində “Müəllimlər arasında ixtisas olimpiadası”nın Sumqayıt mərhələsi keçirildi. Tədbir Təhsildə Araşdırma və İnkişaf Mərkəzinin təşkilatçılığı, Gənclər və İdman Nazirliyi, YAP Gənclər Birliyi, Azərbaycan Tələbə Gənclər Təşkilatları İttifaqının dəstəyi və “LİBRA” kitab nəşriyyatının baş sponsorluğu ilə respublikada ilk dəfə keçirilir.
III və IV kursda pedaqoji ixtisas üzrə təhsil alan tələbələr də olimpiadada biliklərini yoxladılar. İxtisaslarına dərindən yiyələnən gələcəyin müəllimləri fəallıqları ilə yadda qaldılar.
Qeyd edək ki, 9 ixtisas üzrə keçiriləcək olimpiadada 500-dək şəxs final mərhələsinə vəsiqə qazanacaq. Sonuncu turdan sonra qaliblərə hədiyyələr təqdim olunacaq. Layihədə iştirak etmək istəyənlər https://taim.az/olimpiada bölməsində qeydiyyat formasını dolduraraq qeydiyyatdan keçə bilərlər.

Home | News | SUMGAYIT STAGE OF “OLYMPIAD ON SPECIALTY AMONG TEACHERS” AT SSU
On December 24, Sumgayit State University hosted the Sumgayit stage of the “Olympiad on Specialty among Teachers”. The event is organized for the first time in the Republic with the support of the Research and Development Center for Education, the Ministry of Youth and Sports, the YAP Youth Union, the Union of Student Youth Organizations of Azerbaijan and the general sponsorship of the “LIBRA” book publishing.
Students studying pedagogical specialties in III and IV courses also competed in the Olympiad. The future teachers, deeply entrenched in their specialties, were remembered for their activities.
About 500 people will qualify for the final stage on 9 specialties. After the last round, the winners will be given presents.
Those wishing to take part in the project can register by completing the registration form at https://taim.az/olimpiada.