Əsas səhifə | Xəbərlər | “İştirak et və öz İİV statusunu öyrən”
Dekabrın 3-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Səhiyyə Nazirliyi QİÇS-lə Mübarizə Mərkəzi, Qızıl Aypara Cəmiyyətinin Sumqayıt Şəhər bölməsi ilə birgə “İştirak et və öz İİV statusunu öyrən” devizi altında maarifləndirici tədbir keçirildi.
Tədbirdə Mərkəzin mütəxəssisləri İİV infeksiyası və ondan qorunma üsulları, sağlam və təhlükəsiz həyat tərzi barədə tələbələrə ətraflı məlumat verdilər. Bildirdilər ki,bu cür tədbirlərin keçirilməsində məqsəd İİV-in Azərbaycanda yayılmasının qarşısının alınması, əhalinin İİV-QİÇS barədə biliklərinin artırılması, sağlam və təhlükəsiz həyat tərzinin təbliğidir.
Sonra QİÇS-lə Mübarizə Mərkəzinin əməkdaşları tərəfindən tələbələr üçün İnsanın İmmun Çatışmazlığı Virusuna (İİV) görə laborator testlər keçirildi.

On December 3, Sumgayit State University, together with the AIDS Control Center of the Ministry of Health and the Sumgayit City Branch of the Red Crescent Society, held an educational event under the motto “Participate and find out your HIV status”.
The center’s specialists told students about HIV infection and how to protect and maintain safety, and a healthy lifestyle. They noted that the purpose of such events is to prevent the spread of HIV in Azerbaijan, increase public awareness of HIV and promote a healthy and safe lifestyle.
Then, AIDS Center staff conducted laboratory tests for students for the presence of human immunodeficiency virus (HIV).