Əsas səhifə | Xəbərlər | “İştirak et və öz İİV statusunu öyrən”
Dekabrın 3-də Sumqayıt Dövlət Universitetində Səhiyyə Nazirliyi QİÇS-lə Mübarizə Mərkəzi, Qızıl Aypara Cəmiyyətinin Sumqayıt Şəhər bölməsi ilə birgə “İştirak et və öz İİV statusunu öyrən” devizi altında maarifləndirici tədbir keçirildi.
Tədbirdə Mərkəzin mütəxəssisləri İİV infeksiyası və ondan qorunma üsulları, sağlam və təhlükəsiz həyat tərzi barədə tələbələrə ətraflı məlumat verdilər. Bildirdilər ki,bu cür tədbirlərin keçirilməsində məqsəd İİV-in Azərbaycanda yayılmasının qarşısının alınması, əhalinin İİV-QİÇS barədə biliklərinin artırılması, sağlam və təhlükəsiz həyat tərzinin təbliğidir.
Sonra QİÇS-lə Mübarizə Mərkəzinin əməkdaşları tərəfindən tələbələr üçün İnsanın İmmun Çatışmazlığı Virusuna (İİV) görə laborator testlər keçirildi.

Главная страница | Новости | «Участвуй и узнай свой ВИЧ-статус»
3 декабря Сумгаитский государственный университет совместно с Центром борьбы со СПИДом Министерства здравоохранения и Сумгаитским городским отделением Общества Красного Полумесяца провели образовательное мероприятие под девизом «Участвуй и узнай свой ВИЧ-статус».
Специалисты центра рассказали студентам о ВИЧ-инфекции и способах защиты и соблюдения безопасности, о здоровом образе жизни. Они отметили, что целью таких мероприятий является предотвращение распространения ВИЧ в Азербайджане, повышение осведомленности населения о ВИЧ и пропаганда здорового и безопасного образа жизни.
Затем сотрудники Центра борьбы со СПИДом провели лабораторные тесты для студентов на наличие вируса иммунодефицита человека (ВИЧ).