Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbəmiz beynəlxalq yarışda qızıl medala layiq görüldü
Ölkəmizdə idmanın bütün sahələri dövlətimizin başçısı cənab İlham Əliyevin diqqət və qayğısı sayəsində davamlı inkişaf edir. Prezident cənab İlham Əliyevin məqsədi Azərbaycanda idmanın kütləviliyini təmin etməkdir. Sevindirici haldır ki, bu istiqamətdə yüksək nəticələr əldə olunub. İdmanın kütləviliyi hər bir cəmiyyətdə sağlam nəslin yetişməsində mühüm rol oynayır. Buna görə də ölkəmiz son illərdə idmanın inkişafı istiqamətində mühüm uğurlar qazanır, idmançılarımız isə Azərbaycanı beynəlxalq idman yarışlarında layiqincə təmsil edirlər. Artıq Azərbaycan dünyada idman ölkəsi kimi tanınaraq, beynəlxalq miqyaslı yarışlara, nüfuzlu tədbirlərə ev sahibliyi edir.
Sumqayıt Dövlət Universitetində də idmana diqqət ildən-ilə daha da artır. İdmançılarımızın beynəlxalq arenalarda qazandığı nailiyyətlər buna bariz nümunədir. Oktyabrın 19-da Gürcüstanın Akhaltsikhe şəhərində atletikanın nüvə itələmə növü üzrə keçirilən beynəlxalq yarışda SDU-nun Fizika və elektroenergetika fakültəsinin III kurs tələbəsi Nurəhməd Babayev 14.17 metr nəticə göstərərək, I yerə çıxdı və qızıl medala layiq görüldü.
İdmançı tələbələrimizin əldə etdikləri nailiyyətlərlə fərəhlənirik. Çünki bizim idmançılarımız ölkəmizi və univertsitetimizi beynəlxalq arenalarda uğurla təmsil edirlər. Nurəhməd Babayevi qələbə münasibətilə təbrik edir və yeni qələbələr, uğurlar arzulayırıq.
Qeyd edək ki,yarışda Azərbaycanla yanaşı, Gürcüstan və Ermənistandan yüzlərlə idmançı iştirak etmişdir.

Home | News | SSU STUDENT AWARDED GOLD MEDAL IN THE INTERNATIONAL COMPETITION
Recently, our country gains substantial achievements in direction of advancement of sport thanks to care of President Ilham Aliyev. Our sportsmen represent Azerbaijan in international sports competitions. Azerbaijan is known as a sports country in the world and hosts international contests and events.
Interest on sports has been increasing year by year at Sumgayit State University, so achievements of our sportsmen gained in international arena are samples of it. On October 19, III course student of the Faculty of Physics and Electroenergetics of SSU Nurahmad Babayev won I place and awarded with gold medal in Akhaltsikhe city of George on shot put type of athletics, by showing the result of 14.17meter.
We are proud of success of our sportsmen students. Since they successfully represent our country and university in international arenas. We congratulate Nurahmad Babayev on his victory and wish him good luck.
It is worth to note that hundreds of sportsmen took part in the competition from Azerbaijan, Georgia and Armenia.