Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt şəhərinin 70 illik yubileyinə həsr olunmuş tələbələr arasında minifutbol üzrə yarışa start verildi
Yerləşdirilmə tarixi : 14 Oktyabr 2019 11:58
Sumqayıt şəhərinin 70 illik yubileyinə həsr olunmuş tələbələr arasında minifutbol üzrə yarışa start verildi
Sumqayıt Dövlət Universitetində Sumqayıt şəhərinin 70 illik yubileyi əlaqədar təsdiq olunmuş Tədbirlər Planına uyğun olaraq, universitetin I kurs tələbələrinin fakültələrarası idmanın 5 növü üzrə (minifutbol, voleybol, stolüstü tennis, dama və şahmat) spartakiadasına start verildi.
Məqsəd gənclərin hərtərəfli inkişafına nail olmaq, sağlamlıqlarını möhkəmləndirmək, asudə vaxtlarının səmərəli təşkili və həmçinin fiziki potensialının üzə çıxarılmasıdır. Oktyabrın 11-də Sumqayıt Dövlət Universitetində şəhərin 70 illik yubileyinə həsr olunmuş tələbələr arasında minifutbol üzrə yarış təşkil edildi. Yarışda qalib adı uğrunda fakültələrdən ibarət komandalar mübarizə apardılar.
Gərgin keçən yarışın ilkin nəticəsinə görə, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin komandası 2:0 hesabı ilə Filologiya fakültəsinə qalib gəldi, Tarix və coğrafiya fakültəsinin komandası isə 3:0 heabı ilə Fizika və elektroenergetika fakültəsini üstələdi.

Главная страница | Новости | Стартовал турнир по мини-футболу среди студентов, посвященный 70-летию Сумгаита
Yerləşdirilmə tarixi : 14 Октябрь 2019 11:58
Стартовал турнир по мини-футболу среди студентов, посвященный 70-летию Сумгаита
11 октября в Сумгаитском государственном университете среди студентов первого курса, согласно утвержденному плану мероприятий, посвященных 70-летию Сумгаита, стартовала межфакультетская студенческая спартакиада по 5 видам спорта: мини-футболу, волейболу, настольному теннису, шашкам и шахматам.
Цель проведения спартакиады состоит в том, чтобы добиться всестороннего развития молодежи, укрепить ее здоровье, помочь эффективно организовать свой досуг, а также раскрыть свой физический потенциал. В рамках этого мероприятия проведены несколько матчей по мини-футболу.
По предварительным результатам турнира команда факультета экономики и управления выиграла у команды филологического факультета 2:0, а команда историко-географического факультета обыграла команду физико-электроэнергетического факультета со счетом 3: 0.