Əsas səhifə | Xəbərlər | Sumqayıt şəhərinin 70 illik yubileyinə həsr olunmuş tələbələr arasında minifutbol üzrə yarışa start verildi
Yerləşdirilmə tarixi : 14 Oktyabr 2019 11:58
Sumqayıt şəhərinin 70 illik yubileyinə həsr olunmuş tələbələr arasında minifutbol üzrə yarışa start verildi
Sumqayıt Dövlət Universitetində Sumqayıt şəhərinin 70 illik yubileyi əlaqədar təsdiq olunmuş Tədbirlər Planına uyğun olaraq, universitetin I kurs tələbələrinin fakültələrarası idmanın 5 növü üzrə (minifutbol, voleybol, stolüstü tennis, dama və şahmat) spartakiadasına start verildi.
Məqsəd gənclərin hərtərəfli inkişafına nail olmaq, sağlamlıqlarını möhkəmləndirmək, asudə vaxtlarının səmərəli təşkili və həmçinin fiziki potensialının üzə çıxarılmasıdır. Oktyabrın 11-də Sumqayıt Dövlət Universitetində şəhərin 70 illik yubileyinə həsr olunmuş tələbələr arasında minifutbol üzrə yarış təşkil edildi. Yarışda qalib adı uğrunda fakültələrdən ibarət komandalar mübarizə apardılar.
Gərgin keçən yarışın ilkin nəticəsinə görə, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin komandası 2:0 hesabı ilə Filologiya fakültəsinə qalib gəldi, Tarix və coğrafiya fakültəsinin komandası isə 3:0 heabı ilə Fizika və elektroenergetika fakültəsini üstələdi.

Home | News | TOURNAMENT ON MINI-FOOTBALL AMONG STUDENTS DEDICATED TO THE 70TH ANNIVERSARY OF SUMGAYIT
TOURNAMENT ON MINI-FOOTBALL AMONG STUDENTS DEDICATED TO THE 70TH ANNIVERSARY OF SUMGAYIT
Sumgayit State University has launched the first-year students' spartakiad on 5 types of inter-faculty sports (mini-football, volleyball, table tennis, checkers and chess) in accordance with the approved Action Plan on the 70th anniversary of Sumgayit city.
The goal is to achieve the comprehensive development of young people, improve their health, organize their leisure time efficiently, as well as reveal their physical potential. On October 11, Sumgayit State University hosted a mini-football competition among students dedicated to the city's 70th anniversary.
According to the preliminary results of the competition, the team of the Faculty of Economics and Management won the Faculty of Philology with a score of 2: 0, and the team of the Faculty of History and Geography won the Faculty of Physics and Electroenergetics with a score of 3: 0.