Əsas səhifə | Xəbərlər | SDU-nun Linqvistik Mərkəzinin əməkdaşı Amerika Səfirliyinin təşkil etdiyi English Language Week adlı təlimdə iştirak etdi
Yerləşdirilmə tarixi : 20 Sentyabr 2019 12:18
SDU-nun Linqvistik Mərkəzinin əməkdaşı Amerika Səfirliyinin təşkil etdiyi English Language Week adlı təlimdə iştirak etdi
Sentyabrın 9-dan 13-dək Bakı Amerika Mərkəzində Amerika Səfirliyinin təşkilatçılığı ilə English Language Week (İngilis dili həftəsi) "İngilis dilinin tədrisində texnologiyalardan istifadə" adlı təlim keçirildi. Tədbirdə Bakı şəhərindən və regionlardan 100-dən çox ingilis dili müəllimi iştirak etdi. Təlimdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin Linqvistik Mərkəzinin ingilis dili üzrə tərcüməçi-metodisti Eminova Aysel universitetimizi təmsil etdi.
Təlim aşağıdakı sessiyalar üzrə keçirildi: tələbələrin motivasiyası; dilin tədrisində vizual vasitələrdən istifadə; daha böyük siniflər üçün tədris strategiyaları; dil tədrisinə yeni tədqiqatların tətbiqi; effektiv tədris üçün dərs planlaşdırılmasının həyata keçirilməsi; esselər üçün yazılı rəyin verilməsi; ingilis dilində səlis danışığın öyrədilməsi. Təlimçilər-ABŞ-ın ingilis dili üzrə mütəxəssisləri Dr.Steven Sadlier, Riçard Şlayt və Cordan Troisi 5 gün boyunca müəllimlərə yeni təlim metodları barədə məlumat verdilər. Tədbirin bağlanış mərasimində ABŞ-ın Azərbaycandakı səfiri Earle Litzenberger çıxış edərək, ingilis dilinin tədrisindəki töhfələrinə görə müəllimlərə təşəkkür etdi, mütəxəssislərə gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzuladı.
Onu da qeyd edək ki, əməkdaşımız Eminova Aysel təlimin 10 ən fəal müəllimi arasında seçildi və sertifikata layiq görüldü.

Главная страница | Новости | Сотрудница Лингвистического центра СГУ участвовала в тренингах English Language Week, организованных посольством Америки
Сотрудница Лингвистического центра СГУ участвовала в тренингах English Language Week, организованных посольством Америки
С 9 по 13 сентября в Бакинском американском центре при организованной поддержке посольства Америки была проведена неделя английского языка (English Language Week) на тему «Использования технологий в преподавании английского языка. В тренингах участвовали более 100 преподавателей английского языка из Баку и регионов страны.
Сумгаитский государственный университет на тренингах представляла переводчик –методист Лингвистического центра Айсель Эминова.
Тренинги проводились по следующим темам: мотивация студентов; использование визуальных пособий при преподавании языка; учебная стратегия для более широкой аудитории; применение новых исследований в обучении языку; осуществление планирования уроков для эффективного обучения языку; выдача письменных рецензий на эссе; обучение свободному владению английским языком.
В течение 5 дней специалисты в области английского языка Др.Стивен Садлиер, Ричард Шлайт и Джордан Троиси знакомили слушателей с новыми методами обучения.
На церемонии закрытия тренингов выступил посол США в Азербайджане Еарле Литзенбергер. Он поблагодарил всех участников тренинга за вклад, которые они вносят в преподавание английского языка, и пожелал им успехов в работе.
Следует отметить, что сотрудница СГУ Эминова Айсель была отмечена в числе 10-ти самых активных участников тренингов и получила сертификат.