Əsas səhifə | Xəbərlər | Mühəndislik fakültəsinə müasir laboratoriya avadanlıqları alınıb
2019-2020-ci tədris ilinin başlanmasına saylı günlər qalır. Hər zaman olduğu kimi, bu il də Sumqayıt Dövlət Universiteti yeni tədris ilinə bir sıra yeniliklərlə başlayacaq. Artıq bütün hazırlıqlar tamamlanıb, bütün tədris binalarında təmir işləri başa çatdırılıb. Həmçinin bir çox fakültələrdə yeni tədris laboratoriyaları yaradılıb. Bu da tələbələrimiz və tədqiqatçılarımızın öz elmi işlərini müasir texnologiyalar əsasında daha səmərəli şəkildə qura bilmələrinə geniş imkan yaradacaq. Universitetdə təhsil ildən-ilə müasirləşdirilir. Ən müasir proqramlarla dərs keçilir. Müəllim hazırlığının keyfiyyətini artırmaq məqsədi ilə laboratoriyaların təşkilinə xüsusi diqqət yetirilir. Universitetdə praktiki və laboratoriya dərslərinin keçirilməsi üçün zəruru avadanlıqla təchiz edilmiş laboratoriya bazası vardır. Qeyd edək ki, Mühəndislik fakültəsində yaradılan yeni laboratoriyalar üçün müasir avadanlıqlar alınmışdır.
İnformasiya və kompüter texnikası kafedrası üçün “Elektronika”, “Mikroprosessorlu idarəetmə və rəqəmsal sistemlər” tədris laboratoriyasına aid 4 stend, Proseslərin avtomatlaşdırılması kafedrası üçün “Nəzarət - ölçmə cihazları”, “Proqramlaşdırılan məntiqi kontrollerlər”, “Avtomatlaşdırma texnikası və tənzimləmə sistemlərinin öyrənilməsi” tədris laboratoriyasına isə 6 stend alınmışdır. Qeyd edək ki, bu yeni laboratoriyalarda tələbələr Tənzimləmə texnikası, Proqramlaşdırılan məntiqi kontrollerlər,Texnolji ölçmələr, Sensor sistemləri fənlərində laboratoriya işləri vasitəsi ilə idarəetmə sistemlərinin müasir texniki avadanlıqları ilə işləmə bacarığı və praktik vərdişlər əldə edəcəklər. Yaradılan laboratoriyalar tələbələrin bilik və bacarıqlarının artırılmasında, onların yüksəkixtisaslı kadr kimi formalaşmasında böyük rol oynayacaq.

Home | News | THE FACULTY OF ENGINEERING IS EQUIPPED WITH MODERN LABORATORY EQUIPMENT
There are only a few days left until the start of the 2019-2020 academic year. By tradition, Sumgayit State University is starting a new academic year using a number of innovations. Repair work has been completed in all educational buildings, and new laboratories have been created at many faculties. All this will help students and researchers to carry out their scientific work based on modern technology.
The process of education at the university is being modernized and improved every year. Classes are held according to the most modern programs. In order to improve the quality of training, special attention is paid to the creation of new laboratories. The university already has a laboratory base for practical and laboratory work. For the newly created laboratory at the Faculty of Engineering, new modern equipment was purchased.
4 stands were purchased for training laboratories "Electronics" and "Microprocessor Control and Digital Systems" of the Department of Information and Computer Technology, as well as 6 stands for training laboratories "Control and Measuring Instruments", "Programmable Logic Controllers", “Studying Automation and Regulation Systems” Department of Process Automation.
It should be noted that in the new laboratories, students will acquire knowledge and practical skills in working with equipment for control technology, programmable logic controllers, technological measurements, and sensor systems.