Əsas səhifə | Xəbərlər | Cocuq Mərcanlı kənd tam orta məktəbinin direktoru SDU-nun qonağı oldu
Bu günlərdə Sumqayıt Dövlət Universitetinin İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin professor-müəllim və tələbə heyəti Cəbrayıl rayonu Novruz Aslanov adına Cocuq Mərcanlı kənd tam orta məktəbinin kollektivi ilə görüşmüşdür. Görüşün nəticəsi olaraq iyunun 11-də məktəbin direktoru Zamin Həziyev Sumqayıt Dövlət Universitetinin qonağı oldu.
Qonağı salamlayan SDU-nun rektoru professor Elxan Hüseynov onun universitetə gəlişindən şad olduğunu bildirdi. Qeyd etdi ki, 2016-cı ilin aprel döyüşləri Azərbaycan xalqının heç vaxt erməni işğalı ilə barışmayacağını, xalqın arzu və istəyini reallaşdıracaq ordumuzun şəxsi heyətinin daim döyüşə hazır olduğunu göstərdi. Aprel zəfəri sübut etdi ki, Azərbaycan Ordusunun şəxsi heyəti istənilən an Böyük Qələbəni də qazanmağa qadirdir. Məhz bu qələbənin nəticəsində ordumuz bir sıra strateji yüksəklikləri və yaşayış məntəqəsini düşməndən azad etməklə, üstünlüyü təmin etdi. İşğaldan azad olunmuş Cocuq Mərcanlı kəndində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin göstərişi ilə abadlıq və quruculuq işləri aparılır. Əlbəttə, bu böyük qayıdışın başlanğıcıdır. İnanırıq ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə ərazi bütövlüyümüz tezliklə bərpa olunacaq.
Məktəbin direktoru Zamin Həziyev universitetin bir qrup professor-müəllim və tələbə heyətinin Cəbrayıl rayonu Novruz Aslanov adına Cocuq Mərcanlı kənd tam orta məktəbinin kollektivi ilə görüşündən məmnun qaldığını, SDU-nun hədiyyə etdiyi məktəb ləvazimatlarının şagirdlərin böyük marağına səbəb olduğunu qeyd etdi. Faydalı və xeyirxah təşəbbüsə görə professor Elxan Hüseynova, o cümlədən İqtisadiyyat və idaretmə fakültəsinin professor-müəllim və tələbə heyətinə öz minnətdarlığını ifadə etdi və rektor professor Elxan Hüseynova təşəkkür məktubunu təqdim etdi.

Главная страница | Новости | Директор средней школы Джоджуг Мерджанлы побывал в СГУ
На днях группа преподавателей и студентов факультета Экономики и управления Сумгатского государственного университета побывала в селе Джоджуг Мерджанлы и встретилась с коллективном средней школы им.Новруза Асланова.
11 июня директор школы Замин Азиев приехал в университет. Ректор СГУ профессор Эльхан Гусейнов поприветствовал гостя и выразил удовлетворение по поводу встречи с ним. Было отмечено, что Апрельские бои 2016 года показали, что азербайджанский народ никогда не смирится с оккупацией своих земель и, что наша армия способна в любой момент освободить свои захваченные территории. В результате этой победы наши вооруженные силы смогли освободить ряд стратегических высот и жилых пунктов. Одним из них стало село Джоджуг Мерджанлы. В освобожденном селе по распоряжению Президента Ильхама Алиева проводится работа по благоустройству и строительству новых домов. Мы верим в то, что это начало большой победы, и под руководством Высшего главнокомандующего Президента Ильхама Алиева территориальная целостность страны будет восстановлена.
Директор школы Замин Азиев поблагодарил коллектив преподавателей и студентов за внимание и заботу о средней школе им Н.Асланова села Джоджуг Мерджанлы. Он также отметил, что школьные принадлежности, подаренные представителями СГУ школе, были встречены школьниками с радостью и благодарностью. Директор школы поблагодарил ректора профессора Эльхана Гусейнова и коллектив факультета Экономики и управления и вручил ректору благодарственное письмо коллектива школы.