Əsas səhifə | Xəbərlər | Tələbələrimiz bədii yaradıcılıq müsabiqə-festivalında diplom və hədiyyələrlə təltif olundular
Yerləşdirilmə tarixi : 10 İyun 2019 13:23
Tələbələrimiz bədii yaradıcılıq müsabiqə-festivalında diplom və hədiyyələrlə təltif olundular
Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı (ATİAHİ) Respublika Komitəsi tərəfindən ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 96-cı ildönümü münasibətilə ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinin tələbələri arasında bədii yaradıcılıq müsabiqə-festivalı, Bakı şəhəri ümumtəhsil məktəblərinin müəllimləri arasında beş idman növü üzrə yarışlar və ümumtəhsil müəssisələrinin müəllimləri arasında şahmat yarışları keçirildi.
İyunun 7-də Azərbaycan Həmkarlar İttifaqları Konfederasiyasında (AHİK) bədii yaradıcılıq müsabiqə-festivalı və idman yarışları qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi oldu.
Tədbirdə ATİAHİ Respublika Komitəsinin sədri, Milli Məclisin deputatı Səttar Möhbalıyev ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinin tələbələri arasında keçirilmiş bədii yaradıcılıq müsabiqə-festivalının rəhbərlik etdiyi qurumun və Təhsil Nazirliyinin birgə qərarı ilə təşkil olunduğunu bildirdi.Qeyd olundu ki, tədbirin məqsədi tələbələri mədəniyyətimizə, incəsənətimizə, milli adət-ənənələrimizə hörmət ruhunda tərbiyə etmək, onların bədii-estetik səviyyəsini yüksəltməklə asudə vaxtlarını daha səmərəli təşkil etməkdən ibarətdir.
Müsabiqə-festivalın yekun konsertində 16 ali, 10 orta ixtisas təhsili müəssisəsinin 200-dən çox tələbəsi iştirak etdi.
Tədbirdə Təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov, Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin müdiri Rəşad Tağıyev, Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin rektoru professor Ceyran Mahmudova çıxış etdilər.
Sonra qaliblərə kuboklar, diplomlar və hədiyyələr təqdim olundu. Qeyd edək ki, Sumqayıt Dövlət Universitetinin tələbələri xor üzrə II yerə, milli rəqs üzrə III yerə, bədii qiraət üzrə Rəmayə Mustafayeva II yerə, Aliyə Əlizadə III yerə layiq görüldü, bir qrup tələbəmiz isə fəal iştirakına görə diplomla təltif olundu.

Home | News | OUR STUDENTS WERE AWARDED DIPLOMAS AND PRESENTS AT ARTISTIC CREATIVITY FESTIVAL
Artistic creativity festival among the students of higher and secondary special education institutions, competitions on 5 types of sport among teachers of secondary schools of Baku and chess contests among teachers of secondary schools were held by Free Trade Union Republican Committee of Azerbaijani Education Workers, on occasion of 96th anniversary of national leader Heydar Aliyev.
On June 7, award ceremony arranged for the winners of artistic creativity festival and sports competitions at Azerbaijan Trade Unions Confederation.
Head of Free Trade Union Republican Committee of Azerbaijani Education Workers, deputy of Milli Majlis Settar Mohbaliyev notified that the artistic creativity festival which was held among the students of higher and secondary special education institutions have been organized by joint decision of our Committee and Education Ministry. It was noted that the event aims to educate the students in the spirit of respect to our culture, arts and national traditions. More than 200 students from 16 universities and 10 secondary special education institutions took part in final concert of the festival.
Deputy Education Minister Firudin Gurbanov, chairman of Education Office for Baku city Reshad Taghiyev, rector of Azerbaijan State University of Culture and Arts, prof.Jeyran Mahmudova delivered speech in the event.
Afterwards cups, diplomas and presents were presented to the winners. The students of Sumgayit State University were awarded II place on chorus, III place for national dance, Remaye Mustafayeva II place, Aliye Alizade III place for poetry recitation. A group of students were also given diplomas for their active participation.